Poslanci ĽS Naše Slovensko jednohlasne odmietli zvyšovanie poslaneckých platov o tisíc eur

Niektorí poslanci Národnej rady v sebe naozaj nemajú štipku hanby! Konkrétne mám na mysli  poslancov, ktorí 28.11.2017 nepodporili návrh na zmrazenie (nezvyšovanie) poslaneckých platov. Títo poslanci tak odobrili nárast poslaneckých platov o takmer tisíc eur!! A to všetko v situácii, keď absolútna väčšina ľudí na Slovensku nemá na výplatnej páske ani zlomok toho, čo poslanci Národnej rady.

Chcem zdôrazniť, že všetci prítomní poslanci Ľudovej strany Naše Slovensko hlasovali ZA NEZVYŠOVANIE (zmrazenie) poslaneckých platov (výsledky hlasovania nájdete tu).

Ľudová strana Naše Slovensko absolútne nesúhlasí so zvyšovaním poslaneckých platov. Neustále tvrdíme, že platy poslancov sú v porovnaní s platmi väčšiny obyvateľov neprimerane vysoké. Je preto logické, že sme boli jednomyseľne proti zvyšovaniu poslaneckých platov. V súlade s naším predvolebným programom sme dokonca v marci 2017 navrhli zníženie poslaneckých platov, ktorých výška by sa podľa nášho návrhu odvíjala od výška minimálne mzdy v Slovenskej republike. Asi nikoho neprekvapí, že tento náš návrh takzvaní štandardní politici v parlamente hlasovaním zamietli. Myslíme si, že poslanci Národnej rady sú nielen nadštandardne platení, ale že ich je aj zbytočne veľa. Preto sme už v septembri 2016 predložili návrh na zníženie počtu poslancov zo 150 na 100, čo by výrazne ušetrilo peniaze daňových poplatníkov. Ani tento návrh neprešiel.

Tieto fakty jasne ukazujú, že poslanci štandardných strán veľmi radi šetria na bežných ľuďoch, ale na sebe šetriť nechcú ani omylom. Odhlasovanie zvýšenia poslaneckých platov o 1000 eur je toho jasným dôkazom. Poslanci takzvaných štandardných strán, ktorí podporili zvyšovanie poslaneckých platov musia byť absolútne odtrhnutí od reálneho života bežných ľudí. Títo poslanci evidentne asi netušia, z akých platov žije väčšina ľudí na Slovensku, keď sa im málili ich tri a pol tisícové poslanecké platy a bez okolkov zahlasovali za ich zvýšenie ešte o ďalších tisíc eur. Tento ich prejav chamtivosti a pohŕdania bežnými ľuďmi by mal byť pre všetkých voličov mementom, že takýmto ľuďom netreba dávať vo voľbách hlas.

Ing. Martin Beluský, PhD.
poslanec NR SR
podpredseda ĽS Naše Slovensko