ĽS Naše Slovensko si pripomenula obete nastupujúceho liberálneho fašizmu

8. máj je na Slovensku vyhlásený štátny sviatok Deň víťazstva nad fašizmom. Politici a združenia sa často pretekajú, kto položí pri pamätníkoch väčší veniec a kto zorganizuje pompéznejšiu akciu. Pripomínajú si minulosť, ale mnohým, žiaľ, úplne uniká prítomnosť a nevšímajú si nástup éry plazivého liberálneho fašizmu. Režimu, ktorý sa tiež v mene „pokroku“ neštíti posielať na smrť už aj nevinné deti. Jednou z týchto obetí bol aj Alfie Evans, ktorý bol nedávno odsúdený na smrť  zvráteným zdravotným a justičným systémom Veľkej Británie. Vyhlásenie ĽS Naše Slovensko k jeho zabitiu nájdete tu. Na jeho pamiatku sme preto v nedeľu 6. mája zorganizovali pred britským veľvyslanectvom v Bratislave pietnu spomienku. Bol to zároveň protest proti kultúre smrti, ktorá vychádza z bezbrehého liberalizmu.

Na pietnu spomienku prišlo niekoľko desiatok ľudí z Bratislavy a širokého okolia. Väčšinu zo zúčastnených tvorili rodičia, ktorí si ani len nedokážu predstaviť, že štát by im prostredníctvom súdneho príkazu zabil ich vlastné dieťa. Každý z nich by bojoval za vyliečenie svojho dieťaťa do poslednej chvíle a využil by všetky príležitosti a možnosti liečby, aké by sa im naskytli. Žiaden sudca, žiaden policajt ani človek, nemôže rozhodnúť o živote inej ľudskej bytosti. Na to má právo len Boh!

Pietnej spomienky sa zúčastnili zástupcovia ĽS Naše Slovensko, ktorí ju iniciovali. Medzi nimi boli prítomní aj poslanci NR SR Natália Grausová a Ján Kecskés. Obaja poslanci sa prihovorili k zúčastneným. Natália Grausová odsúdila hanebný čin Veľkej Británie a tiež „jadro“ liberálnych euro-atlantických hodnôt, ku ktorým sa má hlásiť aj Slovenská republika. Konštatovala, že Veľká Británia na jednej strane spolu s USA vraždí a plieni mestá na Východe a v Afrike, na druhej strane zavádza neoficiálny trest smrti a vraždí v nemocniciach maloleté deti.

V mojom príhovore som odsúdil vraždu Alfieho a nástup tzv. liberálnych hodnôt do Európy. Taktiež som odsúdil odnárodňovanie, presadzovanie LGBTI a homosexuálnych párov a adopciu detí takýmto párom. Toto všetko nám sem postupne, tzv. salámovou metódou, tlačia zahraničné mimovládky a médiá. Je absurdné, ako všetci „pokrokoví liberáli“ na jednej strane gýčovito odsudzujú porušovanie ľudských práv, napr. v prípade neprispôsobivých asociálov, ale na druhej strane schvaľujú zabíjanie nenarodených alebo chorých detí. Takéto egoistické pokrytectvo patrí do minulosti. Po príhovore poslancov NR SR nasledovali modlitby Otčenáš a Zdravas Mária.

Ako člen Zahraničného výboru Národnej rady Slovenskej republiky navrhnem predvolať britského veľvyslanca Andrewa Gartha na výbor za účelom vysvetlenia tohto nehanebného činu. Zaujíma nás jeho postoj k tejto téme, pretože Veľká Británia sa v poslednej dobe dopustila už viacerých porušení práva (napr. nedávne bombardovanie v Sýrii).

Bc. Ján Kecskés
poslanec NR SR
člen Zahraničného výboru NR SR