Pokračujeme v boji za ochranu života najmenších detí. Do NR SR predložíme opätovne novelu zákona o umelých potratoch

Chránime životy nevinných detíPočas prvého polroka 2018 predložili poslanci ĽS Naše Slovensko do NR SR sériu zákonov na zlepšenie ochrany života detí. Novelou zákona o umelých potratoch sme navrhovali sprísniť podmienky pre vykonávanie svojvoľných potratov a výrazným spôsobom tak obmedziť zabíjanie tých najmenších detí, ktoré sa nemôžu brániť ani plačom. Zároveň sme navrhovali výrazné zlepšenie štátnej pomoci pre slušné mladé rodiny, aby už žiadna žena nemusela siahnuť po potrate len preto, že je v ťažkej finančnej situácii a že si bábätko nemôže dovoliť. Aj z tohto dôvodu sme navrhovali možnosť predĺženia poberania materskej až na 3 roky vo výške 90 % predchádzajúceho platu matky, pričom na túto štátnu pomoc by mali nárok aj mladé dievčatá, ktoré ešte nestihli byť zamestnané. Žiaľ, oba naše návrhy boli poslancami z tzv. štandardných politických strán zmietnuté zo stola.

Napriek verejným sľubom viacerých politikov z iných strán, ktorí už pred viac ako polrokom alibisticky sľúbili, že sa ochrane života nenarodených detí budú venovať sa doposiaľ nezmenilo nič. Na rozdiel od iných strán je však v Ľudovej strane Naše Slovensko vždy od slov k činom blízko, a preto sme sa opäť chopili iniciatívy aj v tejto téme. Ochrana tradičných hodnôt a života je pre nás totiž prioritou, a to nie len na papieri, ale najmä v činoch!

Preto sme na pondelok 7. januára 2019 zvolali do NR SR tlačovú konferenciu, na ktorej opätovne predstavíme náš návrh zákona na zlepšenie ochrany života nenarodených detí. Zároveň vysvetlíme aj dôvody, ktoré nás vedú k opätovnému predloženiu tohto návrhu do NR SR. Na túto tlačovú konferenciu sme pozvali všetky mainstreamové, kresťanské aj alternatívne médiá a budeme so záujmom sledovať, ktoré z nich budú o našej tlačovej konferencii objektívne informovať.

Ing. Milan Uhrík, PhD.
poslanec NR SR
podpredseda ĽS Naše Slovensko