Smerácka vláda chce umlčať každého, kto má odvahu, aby sa zastal Mariana Kotlebu a ĽS Naše Slovensko

Jozef ŠimkoNa to, že vláda Roberta Fica robí všetko preto, aby umlčala našu stranu, sme si už za roky nášho politického boja, zvykli. Napokon každým krokom proti nám vláda len dokazuje opodstatnenosť našej práce pre Slovensko. Najnovšie však SMERu nestačí len prenasledovanie a očierňovanie našich členov. Najnovšie sa smerácka vláda snaží umlčať aj našich sympatizantov, obzvlášť, ak sú to populárne či známe osobnosti, ktoré môžu kladným postojom k nám vyvážiť absolútne jednostranné a proti nám zaujaté spravodajstvo hlavných médií. Jednou z týchto osobností je aj primátor Rimavskej Soboty a krajský poslanec Zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja – JUDr. Jozef Šimko. Aj on si nedávno na vlastnej koži vyskúšal, čo to znamená, ak sa niekto v tomto „demokratickom“ štáte verejne zastáva predsedu ĽS Naše Slovensko a banskobystrického župana Mariana Kotlebu.


V sobotu 20. februára 2016 sa v Banskej Bystrici konala celoslovenská konferencia o príprave akčných plánov pre 11 okresov s vysokou mierou nezamestnanosti. Okrem predsedu vlády Roberta Fica, niekoľkých ministrov a podnikateľov, boli pozvaní všetci primátori a starostovia obcí v dotknutých okresoch. Okrem jediného!

Najvyššiu mieru evidovanej nezamestnanosti v súčasnosti vykazuje okres Rimavská Sobota. V dôsledku vlastizradnej politiky tzv. štandardných politických strán je tu dnes bez práce najmenej 27,41 % obyvateľov. Ak teda niekto na konferencii nemal chýbať, mal to byť práve primátor sídla tohto okresu – Jozef Šimko.

Vláda však primátora Rimavskej Soboty nielenže na konferenciu nepozvala, ale ešte ho aj odmietla pustiť do sály, keď sa na konferenciu osobne dostavil! Spolu s ním navyše nebol vpustený ani zástupca primátora Rimavskej Soboty Ladislav Rigó a prednosta mestského úradu Rimavskej Soboty Štefan Szántó. A to aj napriek tomu, že sa v minulosti na podobných konferenciách pravidelne zúčastňovali.

Fico ukázal svoju pravú tvár

Premiér Fico sa ani nijako netajil skutočným dôvodom tohto drzého a maximálne arogantného prístupu. Otvorene povedal, že primátor Šimko sa konferencii nemohol zúčastniť, pretože je to taký výtržník veľmi blízko pri Kotlebovi“. Touto frázou odkryl svoje totalitné zmýšľanie, charakteristické pre dnešný „demokratický“ systém, ktorý vylučuje zo spoločnosti každého, kto nezapadá do rámca „politickej korektnosti“. Ukázal, že Mariana Kotlebu a Ľudovej strany Naše Slovensko sa bojí natoľko, že vo svojej prítomnosti nedovolí verejne vystúpiť nikomu, kto sa nás dovolí zastávať. Čo je však ešte zarážajúcejšie, za výtržníka označí celkom bezúhonného človeka, ktorý sa nikdy v živote nedopustil žiadneho trestné činu, tobôž trestného činu výtržníctva! Týmto prístupom premiér Fico len dokázal, že ľudia z najchudobnejších okresoch pre neho nič neznamenajú, ak nevolia poslušne SMER. Obzvlášť, ak si títo ľudia, namiesto SMERu dovolia demokraticky zvoliť politikov, ktorí patria k skutočným oponentom tohto skorumpovaného a zločineckého systému.

Nepohodlný primátor

Pre lepšie pochopenie situácie treba uviesť, že primátor Šimko bol jediným predstaviteľom samosprávy, ktorí spolu so županom Marianom Kotlebom, ostro kritizoval príliv imigrantov na Slovensko a nečinnosť vlády pri riešení tohto problému. Mariana Kotlebu sa viackrát verejne zastal, keď na neho bezdôvodne útočili poslanci z klubu SMER-KDH. Najnovšie primátor Šimko podporil krajské noviny Bystrický kraj. Tie sa snažili smerácki poslanci zastaviť a finančne zničiť práve preto, že sa v nich publikuje pravda o ich špinavej politike, ale súčasne aj o zamlčovaných úspechoch Mariana Kotlebu v BBSK. Primátor Šimko sa tak ukázal ako čestný človek, ktorý nehľadí na to, čo hovoria zapredané médiá a vláda, ale riadi sa len podľa pravdy a rozumu. Tým sa však v očiach vládnych zradcov a zlodejov odpísal.

Na záver dodajme, že ak by sa primátor Šimko konferencie zúčastnil, premiér Fico by mal skutočne čo vysvetľovať. Primátor sa totiž Fica plánoval spýtať aj na to, čo smerácka vláda urobila za 8 rokov pre mesto a okres Rimavská Sobota. Vládnu kliku chcel primátor konfrontovať napríklad s tým, prečo vláda nedodržala vlastné uznesenie zo septembra 2007, ktorým rozhodla o tom, že zrealizuje výstavbu rýchlostnej cesty R2 v úseku Zvolen-Košice-Šaca, v termíne do konca roka 2012. Kým v roku 2007 sľubovala jej skoré dokončenie, dnes zaprela vlastné slová, keď ústami ministra dopravy Počiatka vyhlásila, že R2 dobuduje do roku 2040!

Mgr. Rastislav Schlosár
podpredseda
Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko