Neuveriteľné! Ministerka školstva z SNS prispela mimovládke Ireny Biháriovej na liberálne školenia na školách

V pondelok 18. februára 2018 čelila ministerka školstva Martina Lubyová (nominantka SNS) odvolávaniu v NR SR kvôli viacerým závažným kauzám. Stále totiž nezastavila pochybne pridelené granty za približne 600 miliónov eur na „výskum“ po svojom predchodcovi Plavčanovi. Veľká časť z týchto peňazí mala byť bohapusto rozkradnutá schránkovými firmami, ktoré výskumné aktivity len predstierali. Okrem toho kvôli jej nečinnosti prišlo Slovensko o viac ako 100 miliónov eur, ktoré neboli využité z eurofondov a zostanú tak Bruselu. Najnovším škandálom ministerky bolo opäť prideľovanie miliónových dotácií zo štátneho rozpočtu na „výskum“ schránkovým a papierovým firmám blízkym SNS. Okrem toho však ministerka Lubyová fatálne zlyhala aj v iných oblastiach. Ako v NR SR upozornil poslanec ĽS Naše Slovensko Milan Uhrík, počas riadenia rezortu školstva nominantmi SNS prekvitajú na školách aktivity liberálnych mimovládnych organizácií tak, ako nikdy predtým.

Na slovenských školách sa totiž objavila príručka s názvom „Učitelia proti dezinformáciám II“, v ktorej politici Irena Biháriová (podpredsedníčka Progresívneho Slovenska) a Jaroslav Naď (tieňový minister obrany za OĽaNO) vysvetľujú učiteľom, ako spoznať medzi žiakmi neliberálneho extrémistu a ako proti takémuto žiakovi zakročiť, aby ho buď presvedčili o liberálnom svetonázore alebo, ak sa presvedčiť nenechá, tak ho aspoň umlčali či odovzdali polícii. Na tvorbu tejto liberálnej príručky prispel aj rezort zahraničných vecí na čele s protislovenským zradcom Lajčákom. Táto príručka je na stredné školy v Slovenskej republike distribuovaná s tichým súhlasom ministerstva školstva a postupne sa dostáva medzi čoraz viac učiteľov a žiakov.

Ako uviedol Milan Uhrík, ešte zarážajúcejšie však je, že Ministerka Lubyová (SNS) pridelila dotáciu vo výške 7813,88 eur mimovládke, cez ktorú chodí podpredsedníčka liberálnej strany Progresívne Slovensko Irena Biháriová robiť „protiextrémistické“ školenia po školách. Zmluvu o pridelení dotácie si môžete pozrieť na Centrálnom registri zmlúv na tejto linke. Je neuveriteľné, že rezort školstva pod kontrolou SNS priamo financuje politické aktivity a kampaň podpredsedníčky extrémne liberálnej strany, ktorá za štátne peniaze chodí a vymýva ľuďom na školách mozgy rečami o extrémistoch, xenofóbii, rasizme a pod. Školský zákon pritom vyslovene zakazuje vnášanie politiky na školskú pôdu.

Na týchto príkladoch jasne vidieť, ako si pseudonárodná SNS predstavuje vedenie rezortu školstva. Stámiliónové kšetfy, rozkrádačky a plížiace sa liberálne mimovládky vymývajúce mozgy ľuďom na školách. Je naozaj najvyšší čas, aby sme týchto zradcov vo vláde konečne vymenili.