Robert Fico: „Hitler mal dobrý ekonomický program“

V politickej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy (do ktorej nedostala ĽS Naše Slovensko od volieb ani jednu pozvánku) zaútočil premiér Fico na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Mariana Kotlebu. Podľa premiérových slov musí experiment v Banskej Bystrici skončiť.

Robert-Fico-Marian-KotlebaPremiér Mariana Kotlebu tiež obvinil, že v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) sa prakticky nič nerobí. Samozrejme, že Robert Fico nevie takmer nič o tom, čo sa v BBSK robí a čo nerobí. Nevie to, pretože BBSK ignoruje a Mariana Kotlebu ako jediného župana nepozýva dokonca ani na pracovné rokovania na Úrad vlády SRKeby sa premiér Fico aspoň okrajovo zaujímal o skutočné dianie v BBSK, tak by vedel, že kraj pod vedením ĽS Naše Slovensko dosahuje oveľa výraznejšie úspechy, ako dosahoval pod vedením bývalých SMERáckych županov, ktorí ho zadlžili o viac ako 70 miliónov eur. Premiér Fico však vie napríklad to, že BBSK nemôže čerpať eurofondy, pretože sám vyriekol myšlienku, že Kotlebovi treba správu eurofondov zobrať a presunúť ich na niektorého nominanta SMERu. A keďže vedenie BBSK na čele s Marianom Kotlebom odmietlo eurofondy rozkrádať, tak premiér Fico svoju výstrahu aj splnil a o eurofondoch pre BBSK dnes rozhodujú ministri z vlády. Ako zámienku na odobratie eurofondov použila vláda vykonštruované obvinenie z nelegálneho zamestnávania na Úrade BBSK, ktoré „odhalil“, ako inak, opäť len vládny Inšpektorát práce.

Okrem toho, premiér Fico, bývalý kovaný boľševik a člen Komunistickej strany Československa, opätovne označil ĽS Naše Slovensko za „extrémistickú“ stranu. Toto prázdne klišé z premiérových úst by už ani nestálo za komentár, keby Fico následne nevyjadril názor, žeHitler mal dobrý ekonomický program“. Predpokladáme, že ako trojnásobný premiér Slovenskej republiky a hlavný architekt národného hospodárstva dokáže relevantne ohodnotiť ekonomické programy jednotlivých režimov. Odhliadnuc od vojnových hrôz mala Hitlerova NSDAP totiž skutočne pozoruhodný ekonomický program. Viete si však predstaviť, že by rovnaké konštatovanie vyslovil napríklad Marian Kotleba? Neboli by jeho výroky okamžite prešetrované „znalcami“ z novovznikajúceho odboru politického extrémizmu, ktorých jedinou úlohou je chrániť vládnych a štandardných politikov pred kritikou? Nebol by hocikto iný za takýto výrok okamžite mediálne lynčovaný?

Na zbabelé útoky Roberta Fica a ostatných predstaviteľov štandardných politických strán sme si už zvykli. Útočia vždy zákerne a z pozície moci. Vedia, že RTVS ovládaná nominantmi vlády nám priestor na obhajobu neposkytne. Rovnako nám ho neposkytnú ani súkromné médiá, vlastnené mecenášmi a oligarchami. Pravda je však taká, že premiéra Fica a štandardných politikov nedesí história a dejepis. Desí ich náš nekompromisný protikorupčný program, naše skutočné percentá v prieskumoch a naša odhodlanosť spraviť s nimi a so všetkými zlodejmi a vlastizradcami krátky proces.