Reakcia ĽS Naše Slovensko na obžalobu Mariana Kotlebu za pomoc chudobným rodinám

Vo štvrtok 26. júla 2018 podal špeciálny politický prokurátor žalobu na predsedu ĽS Naše Slovensko Mariana Kotlebu kvôli odovzdaniu šekov s finančnou pomocou chudobným rodinám. Politický prokurátor vo svojej žalobe argumentuje tým, že na šekoch sa objavili údajne „extrémistické čísla“.

Táto žaloba však nie je ničím iným, ako účelovou fraškou a konšpiračnou teóriou, ktorá sa nezakladá na žiadnom práve, ale len na subjektívnych dohadoch a blúzneniach politického prokurátora. Skutok, ktorého sa mal dopustiť Marian Kotleba, totiž v žiadnom prípade nie je trestný čin alebo priestupok. Neexistuje žiadny zákon ani iný predpis, ktorý by zakazoval darovať riadne zdanené peniaze fyzickým osobám v rámci sociálnej pomoci. Je pritom úplne jedno, aké konkrétne číslo je predmetom darovania.

Určite tiež nie je náhoda, že obžaloba na Mariana Kotlebu prišla len pár týždňov po návrate Andreja Danka z Izraela. Ten sa po návrate nechal počuť, že spraví všetko pre to, aby ĽS Naše Slovensko zrušil a zakázal a že na Slovensku treba sprísniť zákony na prenasledovanie ľudí za ich politické názory. Podobný názor ako Andrej Danko majú prirodzene viacerí predstavitelia všetkých vlád, ktoré sa od r. 1993 podieľali na rozkrádaní štátneho majetku. Všetky vlády sa podieľali na vytvorení takmer 45 miliardového dlhu, ktorý dnes ťaží Slovensko. Kým ostatní politici verejný dlh svojim nezodpovedným šafárením zvyšovali, my sme ho v BBSK neustále znižovali. Kým ostatní politici cez rozkrádanie a zadlžovanie peniaze ľuďom brali, tak my sme sa snažili peniaze ľuďom v núdzi v rámci sociálnych akcií peniaze dávať.

Ak teda Špecializovaný trestný súd prijme obžalobu na Mariana Kotlebu, tak bude prvý politik, ktorý bude súdený nie za to, že by rozkrádal verejný majetok a bral ľuďom peniaze, ale naopak, ktorý bude súdený za to, že peniaze ľuďom dával.