O pokrytectve a klamstvách Roberta Fica

Vedúci predstavitelia strany Smer-SD dnes využívajú tému imigrantov ako hlavný predvolebný ťah, ktorým zakrývajú všetky ekonomické a iné zločiny, ktoré sa im podarilo napáchať. Tvrdia, že chcú „ochrániť Slovensko“. V skutočnosti ho však ničia! Pozrime sa na niekoľko z mnohých prípadov, kedy Fico tvrdil niečo veľmi pekné, no hneď ako prišlo k činom, tak sa zachoval presne opačne.


Euroval
Bola to vláda Roberta Fica, ktorá jednohlasne prijala euroval a uvrhla tak Slovensko do dlhového otroctva. V rámci tejto „európskej solidarity“ odišli zo Slovenska miliardy eur na pomoc „úbohým“ majiteľom nemeckých a francúzskych bánk. Fico pritom opakovane v médiách menil názor a zatiaľ čo jeden rok bol striktne proti eurovalu, druhý rok vychvaľoval jeho užitočnosť a potrebu tejto zvrátenej „solidarity“. Dnes sme už v stave, kedy si úradníci z Bruselu zahlásia koľko má kde Slovensko dať a my sme povinní túto sumu uhradiť. Čo iné je to, ak nie ekonomické otroctvo?

Protiruské sankcie
Spomeňme si na výroky Roberta Fica v období prijímania protiruských sankcií. Pred každým kolom ekonomických sankcií Fico na svojich tlačových konferenciách nahlas a jasne tvrdil, ako sú sankcie nezmyselné a poškodzujú slovenskú a tiež európsku ekonomiku. Napriek tomu hlasovalo Slovensko trikrát za sankcie proti Rusku! Vo svojej neuveriteľnej bezočivosti dokonca neváhal osobne tvrdiť Putinovi pri návšteve Moskvy, že Slovensko je proti sankciám a tie sú nezmyselné. Pár týždňov po jeho návrate však hlasovalo Slovensko opäť za ďalšie kolo sankcií. Teda Fico účelovo a s jasným vedomím poškodzoval našu ekonomiku len preto, aby si udržal meno poslušného lokaja pred svojimi pánmi v Bruseli.

Imigranti
Kým zo začiatku imigračnej krízy Fico hovoril opatrne, dnes sa tvári ako najväčší ochranca Slovenska pred imigrantmi. Treba si však spomenúť, že zatiaľ čo Fico búchal päsťou do stola ako Slovensko neprijme 700 imigrantov nám určených podľa povinných kvót a kvóty nepodporí, tak ten istý Fico nemal problém v Bruseli prijať takmer 1 000 imigrantov, no teraz už na základe „dobrovoľnosti“. Táto hra so slovíčkami mu vyšla. Národ presvedčil o svojom boji a Európu utvrdil vo svojom lokajstve a poslušnosti. Naozaj famózny ťah hodný podvodníka a klamára najvyššieho ranku. Dnes Fico zase tvrdí, ako imigrantov nepríjemne a kvóty nechceme. Keď sa však započúvame poriadne do jeho slov, zistíme, ako za svojimi vetami dodáva, že na základe „dobrovoľnosti“ by Slovensko vedelo imigrantom pomôcť lepšie. Teda ak sa naivne tešíte, že sem neprijmeme mladých imigrantov živených z našich daní, ktorí nám z vďačnosti sem tam znásilnia nejakú ženu a odpália nejaký autobus či vystrieľajú kaviareň, ste na veľkom omyle. Samozrejme nesmieme opomenúť fakt, že to boli poslanci Smeru-SD, ktorí v Európskom parlamente dvakrát hlasovali za kvóty! Týmto faktom sa už Fico veľmi nechváli.

Základňa NATO
V roku 2014, keď prezident Kiska na summite vo Walese ponúkol Poprad ako miesto pre základňu NATO, vystúpil Fico so svojimi populistickými sľubmi. Dňa 13.9.2014 povedal nasledovné: „Aj keď sme v NATO, neznamená to, že na svojom území musíme mať základne s cudzími vojakmi. Keby nás do toho niekto nútil, vyvolal by som referendum!!!“ 12.11.2015 NR SR schválila vybudovanie „logistického centra“ NATO v kasárňach vo Vajnoroch v Bratislave. Proti boli iba traja poslanci z celej NR SR (žiadny člen Smeru). Teda vláda a aj všetky opozičné strany takmer jednohlasne odsúhlasili prítomnosť cudzích vojsk na území Slovenska. Pýtam sa, kto dokáže Ficovi veriť po takomto odpornom klamstve a doslova pľuvanci do tváre všetkým slušným ľuďom?

Politikov by sme mali súdiť podľa ich činov a nie ich sladkých rečí. Slová Roberta Fica znejú krásne a vyvolávajú pocit bezpečia a dôvery. Jeho činy však svedčia o opaku! Pamätajte na to aj pri voľbách.

Milan Mazurek
predseda Prešovského krajského klubu
Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko