Nehospodárne upratovanie v cigánskej osade

Keďže sa blížia voľby, vedenie mesta Trebišov nemohlo zabudnúť na svojich „verných voličov z cigánskej osady“. Prednedávnom tam prebehlo upratovanie odpadu. Tento odpad si, ako už býva zvykom, cigánski extrémisti vytvorili sami a samozrejme tento bordel im mesto dalo odpratať za naše peniaze, respektíve za peniaze, ktoré mohli byť rozumnejšie využité inde.


Dôkazom je aj naša angažovanosť okolo detského domčeka na Komenského ulici, kde až po našej návšteve, začalo vedenie mesta riešiť problémy slušných ľudí. Pritom roky sa ľudia z tejto lokality dožadovali toho, aby ich deťúrence mali nejaké ihrisko. Ak však ide o ich cigánsku voličskú základňu – ako vidno z volebných výsledkov komunálnych volieb z novembra minulého roka – neštítia sa siahnuť na peniaze nás všetkých a takto neefektívne ich prehajdákať. Samozrejme z ich pohľadu na vec je to rozumná investícia vzhľadom na to, že  budúci rok budú potrebovať niekoľko stoviek hlasov tejto komunity len v samotnom  Trebišove. Celé toto divadlo je pre nás, slušne žijúcich ľudí poburujúce – pretože cigánski extrémisti si tento neporiadok za pár týždňov vytvoria opäť, pričom podľa dostupných materiálov vychádza suma, ktorú mesto Trebišov zaplatí aj z vlastných zdrojov za odpratanie odpadu – neuveriteľných vyše 60 000 eur! Ešte neuveriteľnejšie je množstvo odpadu pod oknami – ak to môžeme nazvať – obytných domov, ktoré si nájomníci zdevastovali na nepoznanie. Podľa zmluvy o diele ide o 1 250 ton odpadu. Toto je už naozaj na vážne zamyslenie, koho politici v našej krajine uprednostňujú. Slušný dane platiaci človek, ktorý chce iba v pokoji žiť a nie živoriť – to určite nie je. Najodpornejšie na tom všetkom je, že obyvatelia zodpovední za toto hnojisko si budú pekne hovieť doma, zatiaľ čo im ich skládku vyčistí bager súkromnej firmy.

Ďalšou podstatnou vecou na tomto prípade je práve to, že zákazku dostala súkromná firma s odôvodnením, že Technické služby mesta Trebišov nedisponujú potrebnou technikou. Tento argument je vrcholná drzosť voči občanom mesta, ktorí nemajú takéto výhody. Keďže každý rozumný človek vie, že keď sa chce, dá sa všetko. Veď v minulosti ľudia bez akýchkoľvek sofistikovaných strojov stavali pyramídy. No dnes je hitom vlády i nezávislých primátorov riešiť veci starým, osvedčeným systémom. Namiesto toho, aby tento odpad odpratali samotní cigánski extémisti. To by však museli byť pri moci ľudia, ktorým skutočne záleží na Slovensku a jeho slušných občanoch. To by musel byť pri moci Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko!

Miroslav Ramšak
predseda okresnej organizácie
ĽS Naše Slovensko Trebišov