Nákupy luxusných áut pre papalášov pokračujú

eYCVbW17Sw-4nUwLq0DInwNa októbrovej schôdzi parlamentu predložili poslanci za ĽS Naše Slovensko návrh zákona, ktorý by stanovil maximálny cenový strop na nákup vozidiel pre štátne podniky a jednotlivé zložky verejnej správy. Týmto sme sa snažili zamedziť tomu, aby si papaláši za štátne peniaze kupovali drahé služobné autá. Bohužiaľ poslanci takzvaných štandardných strán (Smer-SD, Most-Híd, SNS, OĽaNO a SaS) cielene bojkotujú návrhy ĽS  Naše Slovensko, a to aj v prípade, ak sú naše návrhy dobré a prospešné pre občanov Slovenska. Tieto strany sa jednoducho rozhodli, že radšej budú škodiť záujmom občanov Slovenska, ako by dovolili poslancom z ĽS Naše Slovensko presadiť čo i len jediný návrh zákona. Podobne sa vláda už dlhodobo snaží sabotovať dosiahnutie našich úspechov v Banskobystrickom samosprávnom kraji.

A tak aj zákon o maximálnej cene vozidiel pre verejnú správu poslanci Smeru-SD, Mostu, SNS, OĽaNO a SaS nepodporili, aj keď sa v rozprave viacerí vyjadrovali, že takýto zákon je potrebný. Obeťou detinského politikárčenia takzvaných štandardných strán sa tak opäť stal bežný občan! Vo verejnej správe a v štátnych podnikoch tak naďalej dochádza k rozhadzovaniu našich peňazí za luxusné služobné vozidlá. Nedávno napríklad ŠTÁTNY PODNIK Transpetrol nakúpil 6 luxusných služobných vozidiel spolu za vyše štvrť milióna eur. To, že tento podnik vedie nominant jednej z vládnych strán asi ani netreba dodávať.

Ak by bol platil náš zákon o cenovom strope na nákup vozidiel, tak by na luxusné autá v nadštandardnej výbave s koženými sedačkami mohli zabudnúť. Firme Transpetrol by sa iste darilo aj bez kožených sedačiek v autách. Podľa nášho návrhu zákona by mohli nakúpiť týchto 6 služobných áut dokopy za nanajvýš 80-tisíc eur. Štátna firma Transpetrol si však nakúpila autá za 260-tisíc eur. Len na tejto jednej kúpe áut sa mohlo zo štátnych peňazí ušetriť 180-tisíc eur. Pripomínam, že v Banskobystrickom kraji sa napríklad aj samotný župan vozí na služobnom aute, ktorého kúpna cena je zhruba 12-tisíc eur, čo je skoro desaťnásobne nižšia cena v porovnaní s vozidlami iných županov.

Poslanci štandardných strán sú však evidentne spokojní, že „kotlebovcom“ prekazili návrh zákona, no a papaláši vo verejnej správe a v štátnych podnikoch si aj naďalej rozhadzujú peniaze daňových poplatníkov za luxusné služobné vozidlá.  Niekedy sa mi zdá, že poslanci „štandardných strán“ by neváhali položiť Slovensko na kolená, len aby v parlamente neprešiel žiaden návrh našej strany. Či sa tento ich prístup bude pozdávať aj voličom ukážu najbližšie voľby.

Ing. Martin Beluský, PhD.
podpredseda ĽS Naše Slovensko

Zdieľať článokTweet about this on Twitter0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone