Marian Kotleba: O Šorošovi a jeho bábkach

V súčasnej politickej kríze, účelovo vyvolanej stranami tzv. štandardnej opozície a prezidentom, Robert Fico v zúfalej snahe o záchranu seba a svojich kumpánov vo vláde vytiahol tzv. Šorošovu kartu.

Áno, je pravda, že podobné občianske nepokoje a politické prevraty v európskych, najmä postsocialistických štátoch, najčastejšie vyvoláva americká ambasáda v spojení s tretím sektorom (mimovládkami) a médiami.  Pravda je aj to, že toto divadlo väčšinou financujú práve takí ľudia, ako je Džordž Šoroš. Tiež  je pravdou to, že v radoch OĽaNO, SaS, KDH a vznikajúceho Progresívneho Slovenska je prisluhovačov americkej ambasády a Šoroša viac ako dosť.

Avšak otázka znie inak. Má Fico právo kritizovať niekoho iného za to, že slúži Šorošovi? My v ĽS Naše Slovensko už od samotného vzniku našej strany tvrdíme, že politikov treba hodnotiť len na základe ich skutkov, a nie podľa silných rečí a sladkých sľubov. Aká je teda pravda o Ficovi, Smere a  Šorošovi?

Smer na čele s Ficom vládne Slovensku už viac ako desať rokov. Za ten čas skutkami dokázal, že vo vzťahu k Šorošovi nie je medzi Smerom a OĽaNO či SaS žiadny rozdiel. Aj Smer totiž svojou politikou presadzuje šorošovskú agendu. Postupná likvidácia suverenity SR,  uprednostňovanie asociálov z osád pred slušnými ľuďmi, vytláčanie kresťanskej viery, či postupné zavádzanie LGBT propagandy do základných škôl. To sú len niektoré body z dlhého výpočtu Ficovej „šorošovskej“ politiky. Ešte zrejmejšie prepojenie Smeru na Šoroša však zbadáme pri pohľade na konkrétne mená v súčasnej tretej vláde Roberta Fica.

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák sa rovnako ako Kiska osobne stretol so Šorošom. Lucia Žitňanská, autorka zákona na potláčanie slobody prejavu a slobody myslenia, patrí medzi najhorlivejších zástancov protinárodnej a protikresťanskej agendy. Fico si ju napriek tomu vybral za svoju ministerku spravodlivosti. A Oľga Pietruchová, ktorá otvorene presadzuje LGBT, získala lukratívnu pozíciu na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny vedenom smerákom Richterom.

Perlička na koniec. Fico, ktorý kritizuje mimovládky a Šoroša, je ten istý Fico, ktorého vláda tieto mimovládky štedro financuje z rozpočtu Úradu vlády a jednotlivých ministerstiev. Čiže z peňazí nás všetkých.

Záver je zrejmý. Medzi Smerom a tzv. štandardnou opozíciou je rozdiel len vo farbe dresu. V ničom inom.

Ing. Mgr. Marian Kotleba
predseda ĽS Naše Slovensko

Čítajte viac v občasníku ĽS Naše Slovensko:

► Pozrite aj archív starších čísiel