Marian Kotleba: O amerických prisluhovačoch

Prvý júnový týždeň som sa  spolu s kolegom poslancom Jánom Morom  zúčastnil oficiálnej návštevy Sýrie a Libanonu. Návštevu sme absolvovali ako súčasť delegácie Aliancie za mier a slobodu, európskej politickej strany, ktorej členom je aj Ľudová strana Naše Slovensko.

V rámci oficiálnych stretnutí v Libanone nás prijal libanonský minister zahraničných vecí, ako aj sám prezident Libanonu J. E. Michel Aoun. V Sýrii sme absolvovali stretnutia s  troma ministrami a prijal nás aj predseda sýrskeho ľudového parlamentu Hammoudeh al-Sabbagh. Ešte zaujímavejšia však bola realita bežného života v Libanone, ale najmä v Sýrii.

Na rozdiel od informácií zo „slovenských“ a „európskych“ médií sme v Sýrii našli krásnu krajinu, ktorej obyvatelia napriek útrapám sedemročnej vojny nestratili svoju hrdosť, vieru v Boha a nádej na to, že ich život bude čoskoro ako za starých čias, keď Sýria spolu s Líbyou patrili medzi najrozvinutejšie krajiny regiónu. Vplyvom dlhej vojny, nezmyselných sankcií, zabraňujúcich Sýrii nakupovať lieky a najmä medicínske vybavenie, sa šesť miliónov Sýrčanov nemôže vrátiť domov. Politici nám vravia, že je našou povinnosťou prijímať utečencov a platiť ďalšie a ďalšie milióny eur na riešenie tejto krízy.

Sýrčania však od nás nechcú aby sme ich obyvateľov vozili do Európy, a nechcú od nás ani peniaze. Jediné čo chcú je, aby sme zrušili nezmyselné sankcie, ktorých následkom denne umierajú desiatky detí a Sýria chradne.

Avšak namiesto pochopenia situácie naša vláda podporuje tých, ktorí sú za humanitárnu krízu v Sýrii priamo zodpovední. Vláda vyjadrila podporu útokom USA, Francúzska a Británie na Sýriu v rozpore s medzinárodným právom. Vláda už druhýkrát vyslala slovenských vojakov provokovať na ruské hranice. A vo svojom podliezaní sa medzinárodným zločincom pod vedením USA zjavne nepoznajú medze.

V utorok 19. júna bol totiž v NR SR schválený pozývací list slovenskej vlády pre amerických vojakov, ktorí majú ako špecialisti pôsobiť na základni v Martine. Túto nehanebnosť do NR SR predložil minister obrany Gajdoš, nominant SNS.

V ĽS Naše Slovensko sme presvedčení, že je najvyšší čas, aby Slovensko po dlhom čase opäť viedli ľudia, pre ktorých bude záujem našej vlasti a jej obyvateľov na prvom mieste! Je čas, aby sme prestali byť servilnými otrokmi svetovládnych chúťok USA. Ich prisluhovačov vo verejnom živote aj politike musíme vymeniť! Vo vláde aj v prezidentskom paláci!

Ing. Mgr. Marian Kotleba
predseda ĽS Naše Slovensko

Čítajte viac v občasníku ĽS Naše Slovensko:

Noviny vo formáte PDF si môžete stiahnuť tu.

► Pozrite aj archív starších čísiel