ĽS Naše Slovensko odsudzuje akúkoľvek prítomnosť cudzích vojsk na Slovensku

vyhlasenie LSNS august 1968

Dnes, 21. augusta 2016, si pripomíname 48. výročie invázie spojeneckých vojsk Varšavskej zmluvy na územie bývalého Československa. Tieto vojská sem boli poslané „pre istotu“ – ako „pomoc“ od vtedajších spojencov. S cieľom eliminovať každého, kto sa pokúsi vzoprieť socialistickému režimu. Túto inváziu vedenú Sovietmi odsudzuje dodnes celý svet ako jednoznačný akt agresie voči suverénnemu štátu.

Varšavská zmluva však zanikla a sovietske vojská z európskych krajín odišli. Jej nepriateľ – Severoatlantická aliancia NATO však existuje naďalej a americké okupačné vojská v Európe zostali. Robia to isté, čo robili aj Sovieti – dohliadajú na to, aby „spojenci“ poslúchali a nevzopreli  sa proti vládnucemu režimu. Presnejšie povedané proti súčasnému prehnitému a skorumpovanému systému, ktorý sa skrýva za slová o demokracii.

Vojenská organizácia NATO vznikla pôvodne preto, aby nás (v prípade vojny) zničila a dobyla. Svoj cieľ aj splnila, pretože dnes sa po slovenských cestách premávajú americké vojenské transporty a nad hlavami nám lietajú americké bombardéry. Už čoskoro vznikne u nás – v bratislavských Vajnoroch dokonca aj základňa NATO! Sú tu údajne preto, aby nás chránili – otázkou je pred kým? Americkí generáli sa z nás musia smiať. Pred 30-timi rokmi sa im určite ani  len nesnívalo, že nás ovládnu tak ľahko. Stačilo im len vymeniť červenú zástavu za modrú a rečami o spojenectve nás dostali znova. Líška mení kožuch, no nie spôsoby.

Pri príležitostí tragických udalostí z augusta 1968 preto ĽS Naše Slovensko dôrazne odsudzuje akúkoľvek prítomnosť cudzích vojsk na Slovensku. Nechceme tu okupantov z Východu ani zo Západu! Chceme, aby bolo Slovensko neutrálne a nezávislé!