Kriminalita asociálov vo vlakoch neustále narastá. ĽS Naše Slovensko ponúka polícii spoluprácu

V posledných dvoch dňoch sa vo vlakoch odohrali incidenty, ktoré mainstreamové médiá zamlčali.

V nedeľu 12. februára 2017 sa odohral incident v medzinárodnom vlaku EN 477 na linke Berlín – Budapešť. V tomto vlaku boli pred stanicou Štúrovo skupinou asociálov okradnutí cudzí štátni príslušníci. Polícia na túto udalosť udalosť adekvátne nezareagovala.

Ešte horšia udalosť sa odohrala v pondelok 13. februára 2017, kedy došlo znova v medzinárodnom rýchliku EC 172 Hungaria na linke Budapešť – Praha prechádzajúcemu cez územie Slovenskej republiky k skupinovému pokusu o znásilnenie 16-ročného dievčaťa. K dokonaniu tohto zverstva nedošlo len vďaka rýchlemu zásahu vlakovej čaty. Vlaková čata následne vlak zastavila v stanici Nové Zámky a privolala policajnú hliadku. Hoci je policajná stanica v Nových Zámkoch vzdialená od vlakovej stanice len 1,7 kilometra, tak policajná hliadka prišla až za 20 minút. Ak by sa napadnuté dievča spoliehalo na policajtov, tak už je dávno úspešne znásilnené skupinou asociálov. 

Namiesto toho, aby minister vnútra Robert Kaliňák spravil všetko pre to, aby zabránil takýmto napadnutiam a útokom na slušných ľudí, tak radšej zriaďuje 125 členné policajné komandá určené na prenasledovanie skutočnej politickej opozície.

ĽS Naše Slovensko týmto ponúka Ministerstvu vnútra SR a Policajnému zboru SR pomocnú ruku a sme ochotní rozšíriť naše vlakové hliadky na všetkých linkách, o ktoré budeme z oficiálnych miest požiadaní.