V parlamente sme sa postavili proti legalizácii homosexuálnych partnerstiev

Liberálna strana SaS predložila na septembrovú schôdzu NR SR návrh zákona, ktorý by legalizoval tzv. životné partnerstvá homosexuálnych párov. Podľa predkladateľov zo strany SaS bolo vraj cieľom ich návrhu praktické zlepšenie práv ľudí rovnakého pohlavia, ktorí spolu žijú. Poslanci SaS argumentovali v parlamentnej rozprave najmä právom na nahliadnutie do zdravotnej dokumentácie či právom na dedenie po svojom homosexuálnom milencovi.

V skutočnosti však bolo cieľom predloženého návrhu zákona niečo iné. Naozajstným cieľom návrhu liberálov bolo prostredníctvom zdanlivo neškodného návrhu pootvoriť legislatívne dvierka pre následné rozširovanie práv homosexuálov, transsexuálov a iných deviantov nad práva bežných heterosexuálnych párov. Pri prerieknutí to priznali aj niektorí poslanci z liberálnej opozície.

Zo skúseností zo zahraničia vieme, kam táto agenda smeruje. Prostredníctvom tzv. Overtonovho okna sa v spoločnosti postupne presadzuje ideológia, ktorá bola pred pár rokmi ešte nemysliteľná. Aj v západných krajinách sa pôvodne začínalo len so zdanlivo „nevinnou“ legalizáciou registrovaných partnerstiev pre homosexuálov. Potom sa zlegalizovali homosexuálne manželstvá a následne dokonca aj adopcie detí pre homosexuálne páry. Postup bol vždy rovnaký. Teraz sa svojich práv domáhajú už aj pedofili a zoofili. Výsledkom tejto skazy je totálne rozvrátená spoločnosť, rozpadnuté rodiny, vymierajúce národy a bezduchý život zameraný len na materiálny konzum a primitívnu kultúru.

Ľudová strana Naše Slovensko rešpektuje rovnosť ľudí všetkých vo svojich osobných právach. Zrovnoprávnenie homosexuálnych partnerstiev s heterosexuálnymi partnerstvami však striktne odmietame, pretože nepovažujeme za správne zrovnoprávňovať to, čo nie je rovné. Manželstvo medzi mužom a ženou je niečo unikátne a nenahraditeľné. Akékoľvek relativizovanie pojmu rodina a manželstvo povedie k postupnému vyprázdneniu týchto pojmov a následne k ich zániku. A keď zanikne rodina, tak zanikne aj národ. Chráňme si preto rodinu a nedovoľme, aby liberáli v menej tzv. „pokroku“ svojimi sociálnymi experimentmi rozvrátili a zničili celú našu spoločnosť.

Stanislav Drobný
poslanec NR SR