Vznik prvej Slovenskej republiky sme si pripomenuli aj v Oščadnici

oscadnica2017-1

Dňa 12. marca 2017 organizovala okresná organizácia ĽS Naše Slovensko Čadca, za podpory okresných organizácii Žilina, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto a Ružomberok, spomienkovú akciu pri blížiacom sa výročí vyhlásenia samostatnosti a vzniku Slovenského štátu v Oščadnici.

Viac ako stovke prítomných účastníkov sa prihovorili: Andrej Medvecký – predseda Žilinského krajského klubu, František Drozd – predseda okresnej organizácie Čadca, Michal Buchta – predseda okresnej organizácie Ružomberok a Pavol Škorvánek – aktivista, ktorý sa zaslúžil o osadenie pamätnej tabule Mons. Dr. Jozefovi Tisovi v Oščadnici.

Celý priebeh akcie sa niesol v bratskom duchu a v pokojnej atmosfére, no s kulisou poukazujúcou na pravú tvár tohto systému. S cieľom zastrašenia účastníkov bolo na politickú objednávku poslaných desiatky policajtov, ktorí sami krútili hlavami nad nezmyselnosťou ich nasadenia v takom veľkom počte na kľudné spomienkové zhromaždenie. Zneužívanie príslušníkov policajného zboru na politickú hru sa bohužiaľ stalo bežnou súčasťou súčasného zločineckého vládneho zoskupenia. Zastrašovanie či perzekúcie nás však nikdy nezastavia. Práve naopak, utvrdzujú nás v správnosti našej cesty. Cesty vpred, za lepším zajtrajškom, za krajšie a lepšie Slovensko.