Začlenenie Slovenska do tzv. Spojených štátov európskych budeme považovať za vlastizradu

Minulý týždeň Martin Schulz – bývalý predseda Európskeho parlamentu a súčasný predseda nemeckej sociálnej demokracie verejne vyhlásil, že EÚ by sa mala do roku 2025 transformovať na európsku federáciu s ústavou – teda na Spojené štáty európske. Komu sa to nepáči, môže vraj z EÚ vystúpiť. Následne predseda vlády SR Robert Fico na sneme strany SMER-SD konaného 9. decembra 2017 v Martine deklaroval svoje proeurópske smerovanie a víziu Martina Schulza o vytvorení tzv. Spojených štátov európskych nepriamo pochválil. ĽS Naše Slovensko vníma tieto vyjadrenia predsedu vlády SR Roberta Fica s veľkým znepokojením. Takéto politické vízie považujeme za vlastizradné, pretože môžu predstavovať totálnu likvidáciu suverenity a nezávislosti Slovenskej republiky.

Suverenita a možnosť nezávisle rozhodovať o svojom vlastnom osude je najvyššou métou v živote každého národa. Na celom svete zomierali milióny ľudí, aby si nezávislosť a suverenitu pre svoje krajiny vybojovali. Inak to nebolo ani na Slovensku. Aj naši predkovia sa stovky rokov pokúšali dostať sponad vlády cudzích krajín. A keď sa nám to konečne podarilo, tak ani nie po 25-tich rokoch samostatnosti prichádzajú zradní politici z vlády s myšlienkou vzdať sa ťažko nadobudnutej suverenity a pričleniť Slovensko k akémusi európskemu „jadru“ či „superštátu“.

Členstvo Slovenska v európskom superštáte by znamenal definitívny koniec našej samostatnosti. Stratili by sme kontrolu nad vlastnými hranicami a pod hrozbou hospodárskych sankcií by sme museli akceptovať prinajmenšom desaťtisíce neprispôsobivých moslimských imigrantov. Nemali by sme ani vlastnú armádu, ktorá by nás chránila. Naši vojaci by podliehali veleniu spoločnej európskej armády v Bruseli, ktorý sa už dlhšie snaží rozpútať konflikt s Ruskom. V európskom superštáte by sme nemali ani kontrolu nad vlastnými financiami. Pribudlo by ešte viac byrokracie a zosilnelo by prenasledovanie politicky nepohodlných oponentov. Centrálna bruselská vláda by v záujme upevnenia svojej absolútnej moci ešte viac potláčala akékoľvek národné, rodinné a tradičné kresťanské hodnoty, na ktorých stojí celá naša civilizácia už viac ako tisíc rokov. Spojené štáty európske, ako pokračovateľ súčasnej EÚ, by boli víťazstvom liberálnych anarchistov a globálnej konzumnej spoločnosti nad svetom stáročiami overených hodnôt, ktorý vybudovali naši predkovia.

Preto vyzývame všetkých Slovákov, aby používali zdravý rozum a nedali sa oklamať sladkými rečami predstaviteľov vlády o tom, ako sa nám bude v „jadre“ či v „európskom superštáte“ skvelo žiť. Týmto politikom je jedno, čo bude so Slovenskom o 10 či 20 rokov. Záleží im len na tom, aby za žiadnu cenu neprišli o svoje miliardové kšefty s eurofondami. Ak bude treba, sú schopní predať nás všetkých.

ĽS Naše Slovensko striktne odmieta takúto vlastizradnú politiku slovenskej vlády a urobíme všetko pre to, aby sme Slovensko – vlasť našich predkov zachránili.