ĽS Naše Slovensko navrhla zníženie počtu poslancov v parlamente. Toto hlasovanie ukázalo skutočný charakter poslancov.

Poslanci ĽS Naše Slovensko navrhli na septembrovej schôdzi NR SR zníženie počtu poslancov zo 150 na 100. Dôvod je jednoduchý. Týmto krokom by sa za volebné obdobie ušetrilo takmer 15 miliónov eur. Okrem toho by slovenský parlament pracoval oveľa efektívnejšie, čo by ocenili všetci občania. Ubudlo by zbytočných hádok, urážok a nekonečných, k ničomu nevedúcich diskusií medzi znepriatelenými poslancami. Zostávajúci poslanci by si viac vážili svoj mandát a viac sa venovali konštruktívnej práci. Zdôvodnenie, prečo by zníženie počtu poslancov Slovensku pomohlo predstavili v parlamentnej rozprave predkladatelia Rastislav Schlosár a Marian Kotleba. Detailnejšie odborné zdôvodnenie nášho návrhu nájdete v tejto dôvodovej správe.

Hlasovanie o tomto návrhu však ukázalo aj skutočný charakter niektorých poslancov. V ĽS Naše Slovensko už dávnejšie poukazujeme na to, že medzi koaličnými stranami a stranami tzv. štandardnej opozície v skutočnosti niet rozdielu. Skutočný charakter politikov sa totiž najlepšie ukazuje nie pri rečiach, ale pri hlasovaní. Výsledky tohto hlasovania si môžete pozrieť tu.

A v tomto hlasovaní prejavili svoj skutočný charakter najmä poslanci za stranu SaS, ktorí náš návrh na zníženie počtu poslancov nepodporili len preto, že sme ho predkladali my. Pritom práve strana SaS pred pár rokmi veľmi horlivo presadzovala zníženie počtu poslancov. V roku 2010 iniciovali v tejto otázke dokonca aj referendum, kde sa za zníženie počtu poslancov vyslovilo takmer milión voličov. SaS však teraz na svojich voličov úplne zabudla.

Poslanci z OĽaNO sa pri hlasovaní opäť hrali na neprítomných. Sú to však práve oni, kto v diskusiách pri kritizovaní vládnej koalície veľmi radi zdôrazňujú, že nie je dôležité, kto návrh predkladá, ale aký návrh predkladá. Žiaľ, aj pre poslancov z OĽaNO je však ich politické ego dôležitejšie, ako práca pre ľudí. S takýmito poslancami sa Slovensko nikdy nepohne vpred.

My sa však odradiť nenecháme a v predkladaní užitočných návrhov zákonov v prospech Slovenska budeme naďalej pokračovať.