Do NR SR sme podali návrh zákona o vyrovnanom rozpočte. Novinári pred našou tlačovkou opustili miestnosť!

Každá doterajšia vláda, bez ohľadu na farbu politického trička, predkladala vždy také návrhy štátneho rozpočtu, v ktorých sa už dopredu plánovalo so schodkom v miliardách eur. Ani sa len nepokúšali navrhnúť rozpočet, v ktorom by sa výdavky rovnali príjmom. Vkuse len zadlžovať Slovensko viac a viac, hlavne aby bolo z čoho kradnúť! Takto dokáže vládnuť naozaj každý. Preto sme do NR SR podali návrh zákona o vyrovnanom rozpočte, ktorý by toto nekonečné zadlžovanie raz a navždy zastavil.

Bez ohľadu na to, v akom stave či štádiu hospodárskeho cyklu sa slovenská ekonomika nachádzala, schválila doposiaľ každá vláda vždy deficitný návrh štátneho rozpočtu. Rovnako je to aj pri návrhu štátneho rozpočtu na rok 2018, kde sa už dopredu počíta s deficitom takmer 2 miliardy eur. Výsledkom tohto nezodpovedného prístupu je neustále rastúci dlh Slovenska, ktorý dosiahne už v roku 2017 výšku závratných 44 miliárd eur, t.j. viac ako 8-tisíc eur na každého obyvateľa Slovenska.

Aby sme tomuto notorickému zadlžovaniu budúcich generácií zabránili, tak sme do NR SR podali návrh zákona o vyrovnanom rozpočte. Každá vláda, vedenie vyššieho územného celku, mesta či obce by mohlo schváliť len taký rozpočet, v ktorom by plánované výdavky neboli vyššie ako plánované príjmy. Zákaz plánovaného zadlžovania občanov by bol zadefinovaný priamo v Ústave SR. Výnimku z tohto pravidla by mohla vláda udeliť len mestám a obciam, ktoré by výnimočne potrebovali vziať úver na prefinancovanie krízových situácií, napríklad pri odstraňovaní následkov po živelných pohromách či v prípade rozsiahlejších investícií.

Mediálna cenzúra sa prejavila v plnej brutalite – novinári pred našou tlačovkou opustili miestnosť

Tlačovú konferenciu sme zvolali do tlačovej miestnosti v NR SR. Pred nami mali tlačovú konferenciu poslanci z OĽaNO. V tlačovej miestnosti tak bolo rozložených niekoľko kamier a viac ako 10 novinárov. Keď sme však po tlačovej konferencii poslancov OĽaNO vystúpili na pódium my (poslanci ĽS Naše Slovensko Martin Beluský a Milan Uhrík), tak prítomní kameramani si začali skladať kamery a postupne všetci novinári odišli von za dvere. Tam zbalení čakali, kým skončíme, aby sa mohli vrátiť späť do miestnosti natáčať ďalšiu tlačovku poslancov OĽaNO, ktorá nasledovala po nás. Žiaľ, boli medzi nimi aj reportéri a kameramani z verejnoprávnej RTVS.  Tieto zapredané novinárske hyeny sa tak ani len nesnažili predstierať nejakú objektivitu, že by si našu tlačovku k naozaj praktickému návrhu zákona aspoň zo zdvorilosti vypočuli. Úplne okato a drzo sa zbalili a ako na povel odišli z našej tlačovky preč za dvere čakať na ďalšiu tlačovku poslancov z OĽaNO. Jasnejší dôkaz o existujúcej mediálnej cenzúre a prebiehajúcej informačnej vojne už ani neexistuje. Môžeme urobiť hocičo, môžeme pripraviť aj ten najlepší zákon na svete, médiá nás nakoniec účelovo odignorujú a vygumujú akúkoľvek pozitívnu zmienku o nás. Naopak, poslancov zo štandardných oligarchistických a zbohatlíckych strán propagujú pri každej hlúposti. Preto opäť vyzývame – nebuďte naivní a neverte slepo médiám! Drvivá väčšina z nich nie je ani zďaleka objektívna, a to platí obzvlášť pri správach o činnosti ĽS Naše Slovensko.

Ing. Milan Uhrík, PhD.
poslanec NR SR
podpredseda ĽS Naše Slovensko