Dôkazy o prepojení Denníka N a denníka SME na zahraničných agentov

Protesty „Za slušné Slovensko“ pomaly ustávajú a postupne začínajú na verejnosť presakovať informácie o ich organizátoroch a ich skutočných úmysloch. V Ľudovej strane Naše Slovensko sme nikdy nepochybovali o čestnosti a úprimnosti úmyslov väčšiny protestujúcich bežných ľudí. Boli medzi nimi aj mnohí naši voliči, sympatizanti a členovia. Sami neustále povzbudzujeme všetkých poctivých ľudí, aby sa anagažovali, nevzdávali ideálov a zápasili za skutočne slušné Slovensko. Protestujúcich sme však zároveň vystríhali, aby sa mali na pozore pred niektorými organizátormi týchto protestov, pretože boli medzi nimi aj mnohé veľmi zvláštne mená s preukázateľným napojením na zahraničné organizácie.

Politická a vládna kríza sa nateraz skončila. Figúrky si navzájom vymenili posty a systém ide ďalej. Prakticky nič sa nezmenilo. Protesty však ukázali odhodlanosť a túžbu ľudí po zmene. Zároveň však ukázali aj pravú tvár mnohých opozičných predstaviteľov bažiacich za každú cenu po moci a skutočnú tvár tzv. nezávislých mainstreamových médií. Tá sa pekne ukázala v ich reakcii na Ficove reči o Šorošovi. Fico to so Šorošom samozrejme nemyslel úprimne, bol to len politický kalkul na odpútanie pozornosti. Je však zaujímavé, ako promptne na to zareagoval napríklad denník SME. Redakcia SME okamžite vydala vyhlásenie, že nebude šíriť negatívne informácie o Šorošovi a to ani vtedy, ak ich povie samotný predseda vlády.

Jednoducho, denník SME vyhlásil, že bude zamlčiavať informácie a v záujme ochrany Šoroša a jeho agendy bude cenzurovať aj vyhlásenia najvyšších ústavných činiteľov. Novinári zo SME sa tak postavili do pozície bohov, ktorí chcú rozhodovať o tom, čo je pravda a čo nie a podľa toho o niečom písať a o inom zase vôbec nepísať. Na jednej strane nemajú problém vo svojom plátku cenzurovať a zamlčiavať slová ústavného činiteľa a na druhej strane dávať na titulke pravidelný priestor narušenému exhibicionistickému transsexuálovi, ktorý chce predsedovi vlády diktovať, čo má robiť. Aby nedošlo k nedorozumeniu – týmto sa vôbec nezastávam Fica a jeho vlády (už dávno mali skončiť), ale spôsob, akým mainstreamové médiá cenzurujú informácie a svojou otvorenou neobjektivitou zavádzajú obyvateľstvo je už naozaj alarmujúci.

Čo je horšie, predstavitelia týchto médií (Denník N, SME, Aktuality.sk, atď.) čoraz otvorenejšie zasahujú  do politiky. Namiesto objektívneho a nestranného informovania sa spolu s mimovládnymi organizáciami snažia ľuďom určovať, koho (ne)voliť a politikom sa zase snažia určovať, čo majú vravieť a robiť (lebo inak ich mediálne zlynčujú). Na veľmi nebezpečné personálne a finančné prepojenia medzi zahraničnými politickými organizáciami  a denníkom SME (resp. Denníkom N) poukázal aj Milan Mazurek v rozprave v NR SR. Takých prepojení je však oveľa viac a týkajú sa aj iných mainstreamových médií, ktoré možno pravidelne čítate aj Vy. Preto myslite kriticky a neverte slepo všetkému, čo píšu.

Ing. Milan Uhrík, PhD.
poslanec NR SR
podpredseda ĽS Naše Slovensko