Cigánsky teror v Kameňanoch sa stupňuje!

Už viac ako týždeň nás médiá zaplavujú informáciami o smrti Ernesta Valka, z ktorého robia hrdinu, ba až martýra. Omnoho menej pozornosti sa však venuje obetiam cigánskeho teroru. Obyčajným ľuďom, ktorí majú tú smolu, že žijú v oblasti s početnou a neskrotnou cigánskou komunitou. Ľuďom, ktorí sú dennodenne konfrontovaní so smutnou čiernou realitou.

Kameňany sú malou dedinkou na východnom Slovensku v okrese Revúca. Majú 725 obyvateľov, z ktorých 500 sa hlási k „rómskej“ národnosti. Z 500 prihlásených „Rómov“ pracujú len dvaja. Cigánske rabovačky, ktoré sa juhovýchodným Slovenskom prehnali v roku 2004, neminuli ani Kameňany. V sobotu sme dostali echo, že nás prídu vykradnúť. Naša krčmárka šla do práce a malý asi štvorročný Cigán jej povedal: “a my vás dnes prídeme vykradnúť”“, vyjadrila sa vtedy majiteľka potravín z Revúcej. Po vyplienení miestnych potravín (za účasti najmenej 30-tich Cigánov) sa rovnako ako inde hájili tým, že len chceli „nakŕmiť svoje malé deti“. V skutočnosti z pultov zmizol všetok tabak aj alkohol, a stihli rozbiť aj pokladňu.

Neúnosná cigánska kriminalita viedla starostku Máriu Zuzindlákovú k opakovaným žiadostiam o zriadenie policajnej stanice v obci. Napriek sľubom bývalého policajného prezidenta Packu o zriadení policajnej stanice, stále jej niet. A keď sa tu 6. februára 2010 konal protest Mariana Kotlebu a Ľudovej strany Naše Slovensko, prišli ho podporiť aj mnohí miestni obyvatelia. Následné obvinenia z rasizmu a extrémizmu sa ušli aj starostke za to, že zhromaždenie Ľudovej strany Naše Slovensko nezakázala. Časť miestnych Cigánov sa ju za to pokúsila odvolať. Starostke sa v minulosti podarilo založiť obecnú stráž, ktorá má aspoň čiastočne zabrániť cigánskemu teroru. Tá však musí bojovať s nedostatkom financií a hrozí, že od nového roka zanikne. Darmo, pre všetky ponovembrové vlády, vrátanej tej súčasnej, sú rôzne „rómske projekty“ viac, ako bezpečnosť slovenského obyvateľstva obce.

Horor, ktorý sa len pred pár dňami v Kameňanoch odohral, len potvrdil akútnu potrebu radikálneho riešenia cigánskej kriminality. 13. novembra 2010, v sobotu večer, sa 18-ročný cigánsky recidivista vlámal do rodinného domu v Kameňanoch. Chcel znásilniť 67-ročnú dôchodkyňu a keď sa mu to ani po opakovaných pokusoch nepodarilo, prinútil ju pred očami jej 90-ročnej matky k orálnemu sexu! Dve hodiny trvajúce sexuálne násilie zavŕšil okradnutím oboch dôchodkýň. Požadoval tiež peniaze, ktoré mali mať odložené na pohreb a s nožom pod krkom ich donútil k užitiu neznámych tabletiek! Tento ohavný zločin vykonal niekoľkokrát súdne trestaný cigán, ktorý pred necelým rokom (počas Silvestrovskej noci) v tej istej dedine prepadol a sekerou dobil inú 90-ročnú starenku. Aj vtedy mal podľa miestnych znásilniť dôchodkyňu po vlámaní do jej domu. Hoci ho polícia chytila už v januári, pred 5 týždňami bol prepustený z väzby, nakoľko podľa prokuratúry pominuli dôvody na jej ďalšie trvanie!

Tento prípad potvrdil to, na čo upozorňujeme už dlho – zákony na Slovensku nechránia slušných ľudí, ale zločincov. Namiesto sprísňovania zásady trikrát a dosť došlo od januára tohto roku prakticky k jej zrušeniu. Vďaka tomu môžu niekoľkonásobní recidivisti po odpykaní trestu (veľakrát len jeho časti, keď sú na podmienku prepustení) ďalej vraždiť, kradnúť a znásilňovať. Nehovoriac o smiešne nízkych trestoch, ktoré dostanú. Na druhej strane sa stále sprísňuje postih ľudí za vyjadrenie názoru, za slová, ktoré sú pre vládu nepohodlné, a preto účelovo označované za „extrémistické“. Mať doma zakázanú literatúru, tzv. „extrémistický materiál“ je trestným činom (dodajme, že po viac ako 20 rokoch od novembra 1989), brániť svoj život a majetok pred neprispôsobivými parazitmi je „neprimeraná obrana“ alebo „rasová neznášanlivosť“. Taká je veru slovenská spravodlivosť po 20 rokoch od „nežnej“.

Je najvyšší čas, aby sme sa nekompromisne postavili proti tomuto zlu a týmto krivdám.

Je najvyšší čas, aby sme sa spoločne postavili za slušných ľudí, proti zlodejom a parazitom!