Naše návrhy zákonov v NR SR v prospech ľudí

Návrh na zrušenie financovania politických strán zo štátneho rozpočtu

Stav verejných financií je katastrofálny, čo dokazuje neustále rastúci verejný dlh, presahujúci už viac ako 42 miliárd eur. Napriek tomu politické strany dostali príspevky zo štátneho rozpočtu v sume, ktorá len v rokoch 2012-2016 prevýšila 45 miliónov eur! Po posledných parlamentných voľbách v marci 2016 im vznikol nárok na ďalších 60 miliónov eur! Vzhľadom na akútny nedostatok peňazí na školstvo či zdravotníctvo je takéto plytvanie peňazí daňových poplatníkov nehorázne. Preto sme navrhli zrušiť financovanie politických strán zo štátneho rozpočtu. Činnosť politických strán a hnutí by mala byť financovaná výlučne z dobrovoľných príspevkov členov a sympatizantov, ktorí súhlasia s hodnotovou a programovou orientáciou daného politického zoskupenia.

Náš návrh zákona však v hlasovaní nepodporila žiadna iná politická strana. Poslanci zo strany oligarchu Borisa Kollára hlasovali proti zrušeniu miliónových štátnych príspevkov pre politické strany. Absolútnu zbabelosť však ukázali pokrytci zo strany OĽaNO. Zrušenie financovania politických strán zo štátneho rozpočtu mali totiž tiež v predvolebnom programe. V roku 2015 dokonca predkladali podobný návrh zákona, kde hlasovali všetci “za”. Pri hlasovaní o našom návrhu zákona však len zbabelo vytiahli hlasovacie karty a hrali sa na neprítomnýchČítať viac…

Návrh na zníženie počtu podpredsedov NR SR
zo 4 na 3

Na ustanovujúcej schôdzi NR SR konanej dňa 23.3.2016 predložil poslanec Marian Kotleba v mene ĽS Naše Slovensko pozmeňovací návrh na zníženie počtu podpredsedov NR SR zo 4 na 3. Cieľom návrhu bolo zoštíhlenie byrokratického aparátu NR SR tak, aby parlament míňal menej peňazí na svoju činnosť.

Tento návrh podporili všetci poslanci ĽS Naše Slovensko a 2 poslanci z klubu Sme rodina.
Všetci poslanci ostatných politických strán hlasovali proti zníženiu počtu podpredsedov NR SR.