Kandidátka ĽS Naše Slovensko na primátorku Topoľčian vyzýva na súboj súčasného primátora prezývaného „obálka“

Ľudová strana Naše Slovensko sa plánuje intenzívne zapojiť do boja o post primátora mesta Topoľčany. Súčasný primátor Topoľčian je totiž v meste známy nielen svojou prezývkou „pán Obálka“ (podľa jeho lásky k prijímaniu obálok), ale najmä svojimi totalitnými maniermi. Bol to totiž práve súčasný primátor, ktorý neumožnil predstaviteľom ĽS Naše Slovensko premietať v Topoľčanoch historický film o bitke pri Viedni v roku 1683, v ktorej kresťanské vojská porazili invazívnu turecko-moslimskú armádu. Tento film odmietla odvysielať aj RTVS, pretože by vraj mohol vzbudzovať xenofóbne nálady voči súčasným moslimom, ktorí postupne obsadzujú celú Európu. Primátor „Obálka“ nám však tento film neumožnil premietať s bizarnejšou výhovorkou – kvôli údajnej náhlej technickej poruche na elektroinštalácii v mestskej sále. Viac sa dočítate tu.

Mnohí obyvatelia Topoľčian sú z manierov súčasného primátora vyslovene znechutení. Ani my sa už nedokážeme pozerať na to, ako mesto postupne upadá, a preto sme sa rozhodli aktívne a konštruktívne zapojiť do nasledujúcich komunálnych volieb a postaviť kandidátov nielen na mestských poslancov, ale aj na primátora.

Na post primátora Topoľčian bude za ĽS Naše Slovensko kandidovať sympatická a vzdelaná dáma Mgr. Lenka Bočkayová. Pani Bočkayová uznáva tradičné hodnoty a v meste pôsobí ako učiteľka. Vo svojom programe sa chce zamerať najmä na zefektívnenie fungovania mesta a na odstránenie korupcie z mestského úradu. Chce podporiť budovanie detských ihrísk, opravu ciest, chodníkov a viac investovať do podpory mladých nádejných športovcov a umelcov. Takisto chce tvrdo zasiahnuť proti neplatičom a zdemolovať nevyhovujúce a nebezpečné budovy na ulici Pod Kalváriou. Svoj volebný program predstaví postupne počas predvolebnej kampane.

Sme presvedčení, že voľba Lenky Bočkayovej za primátorku mesta Topoľčany bude správnym krokom k naštartovaniu ďalšieho rozvoja nášho mesta.

Martin Andraško
okresný predseda ĽS Naše Slovensko v Topoľčanoch