Kandidát na primátora Nitry Ján Kecskés predstavil volebný program PRIBINA

Našim kandidátom na post primátora Nitry v komunálnych voľbách v roku 2018 bude poslanec NR SR Ján Kecskés. Svoju kandidatúru ohlásil spolu so svojím odborným tímom priamo pred sochou kniežaťa Pribinu v Nitre. Po Pribinovi nazval aj svoj volebný program, pričom každé z písmen tohto slova predstavuje jednu z priorít, ktoré bude ako primátor Nitry presadzovať. Písmeno P znamená príležitosť, potom je R ako rozvoj, I ako investície, B ako bezpečnosť, I ako inovácie, šieste písmeno N ako Nitrania sebe a A ako aktivita.

Na tlačovej konferencii predstavil tiež hlavných členov svojho odborného tímu, ktorí sa špecializujú na jednotlivé oblasti potrebné pre efektívnu správu mesta. Oblasť mestskej architektúry zastrešuje kandidát Ing. arch. Juraj Gajdoš a oblasť ekonomiky a investícií kandidátka Ing. Zuzana Uhríková (rod. Kučerová). Spoluprácu s podnikateľským prostredím a verejnosťou bude zabezpečovať Juraj Vajda a Ladislav Blaško.

Jednou z kľúčových priorít Jána Kecskésa je tiež zlepšenie bezpečnosti a životného komfortu v meste Nitra, boj proti kriminalite a výtržníctvu asociálov, najmä z radov asociálnych Cigánov a arogantných robotníkov z Balkánu pracujúcich na stavbe fabriky Jaguar – Land-Rover (fabriky, na výstavbu ktorej dostali zahraniční majitelia od slovenskej vlády dotáciu viac ako 600 miliónov eur). Vedúcim bezpečnostného tímu je Peter Karas, ktorý sa dlhodobo aktívne zapája aj do našich občianskych hliadok v meste Nitra. Naša hliadková činnosť sa sústredí najmä na oblasti charakteristické zvýšeným pohybom a kriminalitou asociálov, t.j. na veľké nákupné centrá a vybrané ulice. Hoci mestská polícia disponuje už v súčasnosti dostatočnými kapacitami na to, aby dokázala efektívne dohliadať na bezpečnosť v meste, jej priority sú žiaľ opačné. Namiesto naháňania asociálov často len šikanujú slušných ľudí a sústredia sa na vyberanie pokút za nesprávne parkovanie. Naše občianske hliadky v Nitre budú preto pokračovať, kým si polícia naozaj nezačne robiť svoju prácu.

Ján Kecskés a kandidáti na poslancov budú v komunálnych voľbách kandidovať za Ľudovú stranu Pevnosť Slovensko, ktorá svojim názvom príznačne vystihuje historické postavenie starobylej Nitry ako hrdej a prosperujúcej pevnosti.

Ing. Milan Uhrík, PhD.
poslanec NR SR
podpredseda ĽS Naše Slovensko