Svätopluka sme ubránili, boj o dvojkríž pokračuje!

V stredu, 22. septembra 2010, predseda NR SR Richard Sulík (SaS) oznámil, že jazdecká socha kráľa Svätopluka ostane na nádvorí Bratislavského hradu. Isto nebudeme ďaleko od pravdy keď povieme, že sa tak stalo potom, ako úprimní národovci na prvej aj druhej púti k soche Svätopluka dokázali, že sú ochotní aj schopní sa za svoje symboly a presvedčenie postaviť a bojovať. Po tom, ako sa na verejnosť dostali prvé informácie o plánovanom odstránení sochy Svätopluka z nádvoria Bratislavského hradu to bola práve Ľudová strana Naše Slovensko, ktorá ako prvá vyjadrila protest proti takémuto protislovenskému počinu.

Výsledkom nášho protestu a toho, že na rozdiel od iných nielen rečníme, ale aj konáme, bola 1. Národná púť k soche kráľa Svätopluka, ktorá sa konala v sobotu, 7. augusta 2010. Pokojnú a v zmysle zákona nahlásenú púť polícia pred zrakmi stoviek zahraničných turistov doslova utopila v krvi mladých národovcov. Minister vnútra, ktorý sa netají svojimi židovskými koreňmi, však policajný zásah označil za primeraný a agresivitu kukláčov zastrešil pod termín „nová taktika“. Táto nová policajná taktika, použitá pri zásahu proti našej prvej púti zapríčinila, že o problematiku odstránenia sochy Svätopluka sa začala zaujímať širšia verejnosť. Následne prebehlo množstvo diskusií na laickej ale aj odbornej úrovni, a taktiež množstvo verejných (najmä internetových) polemík a hlasovaní, z ktorých jednoznačne vyplynulo, že viac ako 80% Slovákov je proti odstráneniu Svätoplukovej sochy z areálu hradu.

Napriek jednoznačnej reakcii verejnosti protislovenské tlaky naďalej pretrvávali. Hoci farizeji z KDH sa po nezvládnutom policajnom zásahu proti prvej púti úplne odmlčali, sionistickí prisluhovači vo svojom snažení nepoľavili. Preto Ľudová strana Naše Slovensko zorganizovala v spolupráci so Slovenskou pospolitosťou a Maticou slovenskou 18. septembra 2010 Druhú národnú púť k soche kráľa Svätopluka, čím sme ukázali, že za naše presvedčenie a slovenské symboly dokážeme nielen bojovať, ale vo svojom boji aj vytrvať.

Od Druhej národnej púte neubehlo ani päť dní a predseda NR SR rozhodol, že sochu Svätopluka ponechá na Hrade. Mohli by sme teraz tvrdiť, že týmto rozhodnutím sme pre slovenskú myšlienku získali významné víťazstvo, a teda môžeme byť spokojní. Opak je však pravdou, nakoľko Sulík jedným dychom dodal, že naďalej žiada zo sochy odstrániť slovenský dvojkríž. A až teraz sa dostávame k podstate celého problému, pretože ako už počas prvej púte povedal Marian Kotleba, sionistom nevadí osobnosť či socha Svätopluka, im vadí práve dvojkríž ako tradičný kresťanský a slovenský národný symbol.

Preto dovtedy, kým nepriatelia všetkého slovenského neprestanú s protislovenským ťažením, ktoré v súčasnosti reprezentuje najmä snaha o odstránenie slovenského dvojkríža, dovtedy budeme musieť vytrvať v našom boji za slovenskú vec a slovenské symboly! A my vytrváme!

Zastavme ich bratia, veď sa oni tratia, Slováci ožijú!