Za nás hovoria výsledky! V Banskobystrickom kraji sme sa postarali o historicky najlepšiu údržbu ciest

Kde sa nekradne, tam je peňazí dosť. Svedčia o tom aj výsledky, ktoré sme dosiahli v oblasti rekonštrukcií a údržby ciest v Banskobystrickom samosprávnom kraji. 

Počas volebného obdobia Mariana Kotlebu sme mali na údržbu ciest k dispozícii približne rovnaký rozpočet ako predchádzajúci predseda Maňka. A hoci ceny vstupov  za posledné roky rástli, aj tak sme dokázali  na krajských cestách urobiť za tie isté peniaze oveľa viac práce ako bývalé vedenie kraja.

Vďaka tomu, že nekradneme, sme len za rok 2016 dokázali v Banskobystrickom kraji úsekovo opraviť viac kilometrov ciest, ako dokázal opraviť Nitriansky, Bratislavský a Košický kraj dokopy!

Rekordnú dĺžku ciest sme dokázali zrekonštruovať aj vďaka tomu, že namiesto kšeftovania hľadáme vždy spôsoby, ako vysúťažiť čo najvýhodnejšie ceny na trhu. Pre porovnanie, kým v Banskobystrickom kraji sme úsekové opravy ciest realizovali v priemere za 76-tisíc € za kilometer, v Nitrianskom kraji to bolo v priemere 102-tisíc € za kilometer a v Bratislavskom kraji dokonca až 487-tisíc € za kilometer.

BBSK sa tak dostal na absolútnu špičku v oblasti údržby ciest. Ak k tomu pripočítame ešte plánované vyčerpanie 20 miliónov eur na opravy ciest z eurofondov (viac sa dočítate tu), tak situácia bude ešte lepšia.

Banskobystrická regionálna správa ciest dosiahla rekordný zisk

Bývalé SMERácke vedenie Banskobystrickej regionálnej správy ciest, a.s. zobralo na firmu úver vo výške 6 miliónov eur. Väčšinu z týchto peňazí použili v predražených nákupoch realizovaných tesne pred voľbami. Splácanie tohto úveru však pripadlo až na nového predsedu kraja, ktorým sa stal Marian Kotleba. Úver po bývalom vedení sme začali splácať a vytunelovanú krajskú firmu sme napokon úplne skonsolidovali. Za uplynulý rok 2016 dosiahla dokonca historicky rekordný zisk viac ako 720-tisíc eur! Vďaka tomu môžeme  teraz postupne modernizovať zastaranú techniku.

Viac informácií o výsledkoch našej práce sa dočítate v sumarizačnom vydaní novín ĽS Naše Slovensko. Nájdete ho tu.