Speváka Ondreja Ďuricu neodradili ani sabotáže prisluhovačov skorumpovaného systému. Na koncerte v Nitre zabával aj pomáhal.

durica-thumb

Koncert pronárodného speváka Ondreja Ďuricu sa pokúšali prekaziť mnohí „ľudskoprávni“ aktivisti a prosystémoví politici. Koncert sa mal najskôr odohrať v klube Babylon v Bratislave. Po mediálnom lynči zo strany zapredaných médií bol však prevádzkovateľ klubu nakoniec prinútený koncert zrušiť s výhovorkou, že na tento dátum má už inú rezerváciu. Koncert sa teda presunul do Domu kultúry v Dúbravke. Ani to sa však mimovládkarom a ich bábkovým politikom nepáčilo a tak v deň koncertu kultúrny dom uzavreli s ešte trápnejšou výhovorkou – vraj sa vyskytla náhla porucha na elektrickom zariadení objektu. Vďaka už tradičnej predvídavosti členov ĽS Naše Slovensko sme však mali pripravený aj ďalší záložný plán a tak sa tento koncert nakoniec presunul do Nitry, do kultúrneho domu v Dolných Krškanoch.

Dobrá atmosféra na koncerte by sa dala krájať. Nebol to totiž len obyčajný koncert plný dobrých piesní a skvelej nálady, ale aj charitatívna akcia zameraná na pomoc tým najslabším. Silný totiž nie je ten, kto slabším ubližuje, ale ten, kto im pomáha. V rámci koncertu preto Ondrej Ďurica spolu s predsedom ĽS Naše Slovensko Marianom Kotlebom odovzdali 3 rodinám pomoc po 500 eur. V dvoch z týchto slušných, ale finančne slabšie zabezpečených rodín sa nachádzajú deti, ktoré potrebujú drahú liečbu. Ďalším z príjemcov pomoci bol aj Rado, ktorý je momentálne pripútaný na invalidný vozík. Napriek tomu sa nevzdáva a práve piesne od Ondreja Ďuricu mu dodávajú silu bojovať o vlastné zdravie.

Dúfajme, že takých spevákov, akým je Ondrej Ďurica bude postupne na Slovensku čoraz viac. Spevákov, ktorí sa nebudú hanbiť a báť spievať o pravde a o našom národe. A pre jeho fanúšikov pripájame aj jednu pesničku na pripomenutie atmosféry koncertu.