Za bezpečný Spiš! Bez kriminality a znásilnení!

Pred pár týždňami sa obyvatelia Spišskej Belej dozvedeli z médií šokujúcu správu. Asociálny Cigán z neďalekej obce Rakúsy sa na cyklistickom chodníku v smere z mesta do Tatier pokúsil znásilniť 25 ročné dievča.

Surovo sa na ňu vrhol, mlátil ju a škrtil ju, pričom sa z nej snažil strhnúť šaty a znásilniť ju. Zachránila ju nakoniec iba šťastná náhoda, pretože okolo išla skupinka ľudí, ktorej sa tento asociál zľakol. Ani v najhoršom sne si nechceme predstaviť, ako by to mohlo dopadnúť inak.

ĽS Naše Slovensko na tento útok reagovala skutočne veľmi rýchlo a zvolali sme zhromaždenie slušných ľudí za bezpečný Spiš, priamo na parkovisku pri začiatku cyklistického chodníka, na ktorom sa tento brutálny pokus o znásilnenie udial. Aj napriek tomu, že sme zhromaždenie riadne ohlásili sa primátor mesta Spišská Belá Štefan Bieľak, ktorý každé voľby mení svoju politickú príslušnosť, rozhodol naše zhromaždenie zakázať. Svoj zákaz odôvodnil absurdným argumentom, že je na parkovisku veľmi málo miesta a vzhľadom na blízkosť hlavnej cesty môže dôjsť k dopravným nehodám.

V skutočnosti je však parkovisko pri rybníku v Spišskej Belej omnoho väčšie než napríklad priestor na námestí a všetci účastníci zhromaždenia sa o tom mali možnosť na vlastné oči presvedčiť. Práve preto považujeme „dôvod“ na zákaz zhromaždenia iba za výhovorku, zakrývajúcu skutočnú politicky motivovanú snahu o zákaz nášho zhromaždenia. Primátor totiž nechcel, aby sa na našom zhromaždení zúčastnilo väčšie množstvo ľudí, pretože to ohrozuje jeho politické postavenie v meste Spišská Belá.

Aj napriek tomu, že v priebehu dvoch dní pred našim zhromaždením nariadil primátor opakovane vysielať v rozhlase informáciu, že naše zhromaždenie sa konať nebude, čím uviedol drvivú väčšinu obyvateľov mesta do omylu, sa ho zúčastnilo než 200 ľudí a prebehlo v pokojnej atmosfére bez akýchkoľvek bezpečnostných hrozieb.

Úprimne nás mrzí, že ľudia, ktorí v jedných voľbách kandidujú za SMER, v ďalších ako nezávislí a v ďalších ako nezávislí s podporou SMERu, teda ľudia, ktorí oportunisticky využívajú priazeň momentálnej politickej situácie, zneužívajú svoje postavenie na upieranie politických práv svojim vlastným občanom. Nie je to prvýkrát, kedy sa primátor Štefan Bieľak postavil na stranu asociálov namiesto toho, aby sa postavil za slušných ľudí.

Veríme, že aj napriek všetkým politicky motivovaným reštrikčným opatreniam zo strany mesta sme vyslali dostatočne silný signál k vedeniu polície, aby miesto neustáleho vyberania pokút popri cestách začala chrániť slušných pracujúcich ľudí tam, kde je to potrebné. A keďže osada v podtatranskej obci Rakúsy je známa špičkovými kriminálnikmi a neuveriteľne drzými asociálmi, je v jej okolí potrebná mimoriadna ostražitosť a razantné zásahy polície.

Milan Mazurek
poslanec NR SR