Spomienka na 17. november 1989 v Kežmarku

Pri príležitosti sviatku boja za slobodu sme sa stretli na Hlavnom námestí v Kežmarku, na mieste, kde počas Nežnej revolúcie stála provizórna tribúna a spoločne sme si pripomenuli a uctili pamiatku obetí komunistickej vlády na Slovensku. Navždy si uchováme v pamäti ľudí, ktorí boli perzekvovaní aj za najmenšie náznaky nacionalistického a kresťanského zmýšľania.

S príhovorom vystúpil okresný predseda Ján Pastuszek, ktorý v mene celého kežmarského okresného klubu ĽS Naše Slovensko poďakoval všetkým slušným ľudom, ktorí sa nebáli a s úprimnými úmyslami bojovali za lepšie Slovensko. Našej spomienkovej akcie sa zúčastnil aj poslanec NR SR a predseda prešovskej krajskej organizácie ĽS Naše Slovensko Milan Mazurek, ktorý vo svojom prejave odsúdil praktiky dnešného systému, ktorý šliape po slobode slova.

Žiaľ, keď sa pozrieme okolo seba, musíme skonštatovať, že všetci slušní ľudia boli oklamaní, pretože určite sa nenechali mlátiť, aby došlo k rozkradnutiu spoločného štátneho majetku, zničeniu poľnohospodárstva, obrovskej nezamestnanosti atď., a to len preto, aby sa úzka skupinka ľudí nabalila. Pravicoví ani ľavicoví politici nedokázali zabezpečiť slobodný a právny štát, starajú sa len o svoje kšefty, chránia kriminálnikov a parazitov a na obyčajných slušných ľudí úplne zabúdajú.

Odkaz 17. novembra a Nežnej revolúcie by nám mal dodávať energiu a odvahu poukazovať na problémy v štáte a skorumpovaných politikov a obzvlášť v čase, kedy systém začína znova prenasledovať svojich kritikov a označuje ich za fašistov a extrémistov len preto, lebo chcú lepšie Slovensko.

Ján Pastuszek
predseda okresného
klubu Kežmarok