Marian Kotleba sa zapojil do pretekov traktorov ZETOR 25

V sobotu 14. júla 2018 sa v malebnej obci Malá Lehota konal už IV. Medzinárodný ročník ZETOR 25 CUP. Majitelia Zetorov 25 sa predstavili v piatich súťažných disciplínach – Originalita, Šprint na 100 metrov z horného neutrálu, Šprint na 100 metrov zo spodného neutrálu, Silový pretek na 100 metrov a Pretek zručnosti.

Preteku sa zúčastnilo rekordných 31 súťažiacich. Medzi nimi s číslom 29 štartoval aj predseda ĽS Naše Slovensko a poslanec NR SR Marian Kotleba. Zápolenie bolo veľmi dynamické a bohaté na napínavé, ale aj vtipné situácie.

Na podujatí, ktorého sa zúčastnilo niečo cez 4000 ľudí, nechýbal ani jarmok remesiel, bohatý kultúrny program či atrakcie pre najmenších.

Medzi jednotlivými pretekmi sme si odbehli trochu zvýšiť adrenalín v krvi a zalietali sme si na staručkom dvojplošníku. Okrem nádherného výhľadu, kedy sme mali celý pretek v Malej Lehote ako na dlani, bol let v dvojplošníku naozaj nezabudnuteľný zážitok. Priznám sa, že sám som mal z tohto letu menšie obavy 🙂

Medzi stánkami bol aj náš stánok ĽS Naše Slovensko, pri ktorom sa v priebehu dňa zastavilo veľké množstvo ľudí. Okrem toho, že sme vydali 120 litrov vynikajúceho guľášu, sme dokázali vyzbierať ďalších 500 podpisov pod petíciu na kandidatúru Mariana Kotlebu na prezidenta SR.

Pretek traktorov v Malej Lehote bol naozaj nezabudnuteľným zážitkom a už teraz sa môžeme tešiť na ďalší ročník.

Ján Mora
poslanec NR SR
podpredseda ĽS Naše Slovensko