Protest proti príchodu imigrantov v Žiline

11. júla 2015 sa v Žiline uskutočnil už v poradí druhý protest proti príchodu imigrantov na Slovensko. Takmer 2 000 ľudí dalo opäť jasne najavo, že je proti akémukoľvek umiestňovaniu imigrantov z Afriky či moslimských krajín do našich miest a dedín, bez ohľadu na to či ich príchod schváli Ficova vláda dobrovoľne alebo povinne. Ľudová strana Naše Slovensko bola opäť hlavným motorom tohto protestu.

                    

Protest odštartoval štátnou hymnou Slovenskej republiky. Na Námestí Andreja Hlinku sa potom ako rečníci postupne vystriedali Andrej Medvecký (krajský predseda ĽS Naše Slovensko Žilina), Marián Magát (predstaviteľ združenia Vzdor Kysuce) či MUDr. Natália Grausová (občianska aktivistka), ktorá odmietla, aby sme sa nechali vydierať apelom na naše kresťanské povedomie, pretože: „Povinnosťou kresťana nie je podporovať islamizáciu, povinnosťou kresťana nie je napomáhať šíreniu islamu a povinnosťou kresťana nie je zničiť svoju vlasť a urobiť takto vlastne samovraždu“. Ďalší z rečníkov Michal Buchta (národný aktivista) jasne vyjadril odhodlanie, s akým sme pripravení čeliť tomuto aj iným problémom, ktoré ohrozujú Slovensko a jeho obyvateľov: „Nezastavíte nás, nezastrašíte nás, neumlčíte nás! Boj za slovenský národ, boj za slovenský ľud dotiahneme do víťazného konca!“ S prejavmi tiež vystúpili František Drozda (okresný predseda ĽS Naše Slovensko Čadca) a Peter Kašárik (občiansky aktivista).

Ako posledný vystúpil Ing. Mgr. Marian Kotleba, predseda Banskobystrického samosprávneho kraja a volebný líder ĽS Naše Slovensko. Opätovne poukázal na strany, ktorých zástupcovia hlasovali za tzv. kvóty na imigrantov a tak zradili našu vlasť – na europoslancov zo Smeru, KDH, SDKÚ, Obyčajných ľudí a Mostu. To, že zrušenie tzv. povinných kvót na imigrantov na tomto probléme nič nezmenilo dobre vystihol, keď povedal: „Tie kvóty boli zatiaľ zrušené, boli zrušené len preto, lebo Brusel sa zľakol aktívneho odporu na Slovensku, v Čechách a Maďarsku. Ale nemyslíme si, že pánov v Bruseli ich myšlienka zničiť Európu prešla. Oni chcú len v tichosti počkať, kým sa ľudia ukľudnia, stratia energiu, kým to vzdajú, a potom nám ich sem budú pomaličky, ale isto sťahovať.“ Na záver účastníkov vyzval, aby boli pripravení ísť aj do Národnej rady, ak táto odignoruje 150-tis. občanov, podpísaných pod petíciu proti príchodu imigrantov na Slovensko. Zhromaždenie bolo napokon ukončené hymnou prvej Slovenskej republiky: Hej Slováci!

Tentoraz, sa aj vďaka práci organizátorov podujatia, policajným provokatérom nepodarilo zopakovať scenár z Bratislavy, kde zámerne vyvolali výtržnosti, aby mohli pošpiniť dobré meno zvolávateľa a účastníkov protestu.

Kaliňákova polícia však zostala aj tentoraz verná svojej povesti a ukázala, ako chápe svoje heslo: „Pomáhať a chrániť“. Potom, čo v horúčave skolabovala jedna z účastníčok protestu, policajní ťažkoodenci zablokovali vodným delom sanitku, ktorá sa tak nemohla dostať na námestie, aby dievča ošetrila. Ako sa neskôr ukázalo, sanitku nechceli pustiť aj preto, že v tom istom čase ju zaberal známy feťák s exhibicionistickými sklonmi Róbert Mihály. Tento „mierumilovný občiansky aktivista“ sa pokúsil hrubým spôsobom narušiť zhromaždenie a vyprovokovať konflikt (čím sa dopustil trestného činu výtržníctva), za čo bol účastníkmi protestu spacifikovaný a odovzdaný polícii. Ani po výzve Mariana Kotlebu priamo z rečníckej tribúny, dokonca ani po viac než polhodine od zavolanie záchranky, sa však policajti neumúdrili, a nepustili sanitku k dievčaťu. Napokon ju museli k sanitke preniesť cez policajný kordón na rukách až samotní usporiadatelia protestu!