Protest proti cigánskemu teroru v Zborove

V utorok 5. januára 2016 šiesti cigánski extrémisti v Zborove (okres Bardejov) olúpili a brutálne dobili na smrť 55-ročného invalidného dôchodcu v jeho vlastnom dome – pre 15 eur! Na tento ohavný zločin sme zareagovali protestom proti cigánskemu extrémizmu, ktorý sa konal v Zborove 23. januára 2016 za účasti predsedu ĽS Naše Slovensko a banskobystrického župana Mariana Kotlebu.

Marian Kotleba v prejave poukázal na neustále sa stupňujúci cigánsky teror. Ostrej kritike podrobil Kaliňákovú políciu, ako aj Ficovu vládu, ktorá sústavne tvrdí, že chce „ochrániť Slovensko“ pred imigrantmi. V skutočnosti však nevie ochrániť slušných ľudí ani len pred zločinmi cigánskych extrémistov. Demonštrantom tiež pripomenul, že bez účasti ĽS Naše Slovensko v parlamente, sa táto katastrofálna situácia nikdy nezlepší.

Medzi rečníkmi vystúpili aj  Milan Mazurek (krajský predseda ĽS Naše Slovensko Prešov a kandidát na poslanca NR SR z okresu Kežmarok), Jozef Mihalčin (kandidát na poslanca NR SR za ĽS Naše Slovensko z okresu Vranov nad Topľou) a Ondrej Binder (kandidát na poslanca NR SR za ĽS Naše Slovensko z okresu Banská Štiavnica).

Na proteste sa zúčastnilo viac než 400 obyvateľov Zbora a okolitých dedín, ktorí s radosťou vítali členov a sympatizantov ĽS Naše Slovensko. Ocenili najmä to, že sa ako jediná politická strana na Slovensku zaoberáme ich problémami s cigánskymi extrémistami.