Pripomenuli sme si 10. výročie krvavého zásahu v Šarišských Michaľanoch

Pred 10 rokmi, 8. augusta 2009, sa v Šarišských Michaľanoch uskutočnilo protestné zhromaždenie slovenských vlastencov na čele s Marianom Kotlebom. Zhromaždení vlastenci a občania požadovali zvýšenú mieru preventívnej práce polície v regióne, ako aj vo všetkých oblastiach postihnutých terorom neprispôsobiteľných obyvateľov osád.

Iba pár dní pred tým v tejto obci došlo k brutálnym útokom a dokonca aj vražde. Predavačka v obchode dobodaná na smrť a dôchodca, ktorý po brutálnej bitke prežil s ťažkými zraneniami, no navždy prišiel o jedno oko. To boli posledné kvapky do už aj tak plného pohára trpezlivosti slušných ľudí na východnom Slovensku.

Teror asociálov, útoky, prepady, znásilnenia a vraždy sa jednoducho musia skončiť a polícia musí začať chrániť slušných ľudí miesto asociálov. Tých, ktorí odmietajú rešpektovať naše zákony, musí naučiť poriadku! To boli myšlienky prezentované na zhromaždení v roku 2009.

Odpoveďou ministra vnútra Roberta Kaliňáka bol brutálny zásah ťažkoodencov voči pokojne protestujúcim ľuďom, ktorých začali mlátiť hlava nehlava, pričom im bolo jedno či udierajú mužov, ženy alebo dokonca aj deti. Dokonca na obyvateľov obce nasadili vodné delo a z Šarišských Michalian urobili veľké bojové pole.

Vláda a polícia SR sa tak postavili na stranu vrahov, násilníkov a lúpežníkov a brutálne potlačila demokratické práva pokojne protestujúcich obyvateľov obce, ktorí platia štátu dane a sami tak financujú políciu, ktorá ich bila.

V ĽS Naše Slovensko nikdy nezabudneme na hrdinstvo zúčastnených, ich odvahu a ochotu postaviť sa za svoje práva voči celému systému, ktorý po ich životoch denno-denne iba šliape. Protest v Šarišských Michaľanoch sme si 10. augusta tohto roku pripomenuli veľkou spomienkovou udalosťou, na ktorej sa zúčastnilo takmer 500 ľudí.

Všetkým zúčastneným patrí obrovská vďaka. ĽS Naše Slovensko ďalej kráča v ústrety korupcii a bezpráviu a nezastaví sa, kým na Slovensku opäť nebude zákon platiť pre každého rovnako.

Milan Mazurek
krajský predseda Východ