Nedovolíme, aby našich poslancov politická polícia NAKA stíhala za vyslovenie pravdy. Milan Mazurek sa bude brániť na súde.

Poslanec NR SR za ĽS Naše Slovensko Milan Mazurek bol nedávno trestným rozkazom samosudcu zo Špecializovaného trestného súdu bez pojednávania odsúdený za údajné spáchanie trestného činu hanobenia národa, rasy a presvedčenia a tiež trestného činu podnecovania nenávisti voči skupine osôb pre ich príslušnosť k etnickej skupine. Dôvodom na toto odsúdenie sú výroky Milana Mazureka, ktoré povedal v Rádiu Frontinus na adresu neprispôsobivých asociálov, ktorí sa rozhodli žiť parazitným spôsobom života: „150 miliónov eur sa ide použiť na domy pre ľudí z cigánskych komunít. To jest pre ľudí, ktorí nikdy pre náš národ, pre náš štát nič neurobili, práve naopak, rozhodli sa žiť asociálnym spôsobom života a vyciciavať náš sociálny systém. My, ktorí žijeme slušným životom a pracujeme, tak na nás štát úplne kašle, zatiaľ čo týmto asociálom dá zadarmo úplne všetko.“ Milan Mazurek bol za tieto výroky na Špeciálnom súde expresne rýchlo odsúdený a bola mu uložená pokuta 5000 eur.

Toto odsúdenie však nie je len o uloženej pokute. V prvom rade je pošliapaním Ústavou garantovaného práva na slobodu prejavu. Zároveň je veľmi nebezpečným precedensom, pretože pod použitou zámienkou „ochrany bezpečnosti štátu a verejného poriadku“ môže byť v budúcnosti podobným spôsobom za svoje názory a výroky odsúdený akýkoľvek iný slobodný občan Slovenskej republiky. Ak dokáže štát odsúdiť pod touto zámienkou, ktorá zvykla byť používaná najmä za totality, poslanca NR SR, tak bežný občan zostáva takmer bezbranný.

Skutočným cieľom tohto politického stíhania poslanca Mazureka je naoko právoplatne ho odsúdiť a následne mu odobrať poslanecký mandát v NR SR za spáchanie úmyselného trestného činu. Má to byť výstraha a mocenský tlak aj na ostatných predstaviteľov ĽS Naše Slovensko, predstaviteľov jedinej skutočnej parlamentnej opozície, aby neodporovali nespravodlivému systému, aby mlčali, prípadne aby sa podriadili a kráčali s prúdom spolu s ostatnými skorumpovanými politikmi. My sa však nevzdáme! Proti rozhodnutiu samosudcu sme podali odpor a Milan Mazurek je pripravený obhájiť svoje výroky na riadnom súdnom pojednávaní. Viac sa dozviete v priloženom videu.