Nezastavili nás! Ľudová strana Naše Slovensko v Gabčíkove!

19. septembra 2015 sa konala v Gabčíkove veľká petičná akcia proti príchodu imigrantov na Slovensko. Boli to práve obyvatelia Gabčíkova, ktorí v nedávnom miestnom referende takmer jednohlasne odmietli umiestnenie imigrantov vo svojej obci. Vláda však ich vôľu, vyjadrenú tým najdemokratickejším spôsobom, celkom odignorovala a v dedine umiestnila prvú skupinu imigrantov premiestnených z Rakúska. Na akcii vystúpil osobne predseda ĽS Naše Slovensko a Banskobystrického samosprávneho kraja Ing. Mgr. Marian Kotleba. Podporiť odvážnych obyvateľov Gabčíkova sme chceli už pred dvoma týždňami v Deň ústavy. Riadne ohlásené protestné zhromaždenie však bolo Ficovou vládou protiprávne zmarené, keď Kaliňákova polícia uzavrela všetky prístupové cesty do tejto obce (viac o akcii čítajte TU). Ani to nás však nezastavilo nadlho!

V sobotu sme sa do Gabčíkova opäť vrátili, aby sme aj v tomto kraji, navzdory policajných represiám, rozbehli petíciu proti príchodu imigrantov na Slovensko. Akciu podporili aj miestni obyvatelia maďarskej národnosti, ktorí si mohli dokonca vypočuť prejav Mariana Kotlebu tlmočený do maďarčiny. Preklad symbolicky zabezpečoval Štefan Szaniszló – muž maďarskej národnosti a dlhoročný podporovateľ ĽS Naše Slovensko, ktorý Marianovi Kotlebovi pod hradom Krásna Hôrka daroval časť svojich pozemkov, okupovaných čiernymi stavbami cigánskych extrémistov.

Tým sme dali jasne najavo, že v situácii, keď je celá Európa ohrozovaná votrelcami z Afriky či Ázie, keď jej hrozí islamizácia a rozvrat našej viery, štátov, kultúry a tradícií, je na mieste odložiť riešenie vzájomných národnostných sporov. Koniec-koncov neeurópski imigranti budú siahať na životy, majetok a česť nás všetkých – rovnako Slovákov, ako aj Maďarov, podobne ako to dnes robia cigánski extrémisti!

Mnohí zúfalí miestni obyvatelia mali slzy v očiach, keď videli, že so svojimi problémami nie sú sami, že sú tu ešte vždy politici, ktorí stoja za nimi. Neboli to v tomto kraji silné maďarské strany SMK či MOST-HÍD, ktoré ich prišli osobne podporiť, ale práve Ľudová strana Naše Slovensko, a to práve v čase, keď sem vláda priviezla prvých imigrantov.

O to hanebnejší bol postoj starostu Gabčíkova Ivána Fenesa (SMK), ktorý vlastných občanov dopredu zastrašoval, aby sa nezúčastnili tejto petičnej akcie, pretože je vraj „extrémistická a namierená aj proti maďarskej národnosti.“