Naše vlakové hliadky sú čoraz žiaducejšie. Od júla hliadkujeme na ďalšej trati.

Už viac ako rok členovia ĽS Naše Slovensko nepretržite hliadkujú vo vlakoch hneď na niekoľkých tratiach v rámci celého územia Slovenskej republiky. S maximálnym nasadením, riskujúc svoje zdravie a životy sa staráme o bezpečnosť desaťtisícov cestujúcich vo vlakoch na problematických a nebezpečných vlakových spojoch a vlakových staniciach.

vlakove-hliadky-krompachy

Na východnom Slovensku, ktoré je sužované neustálym terorom nebezpečných asociálov, sme za rok práce na trati Poprad – Stará Ľubovňa dosiahli úžasné výsledky. V prítomnosti našej hliadky sa asociáli správajú slušne, sedia ticho a pre svoje okolie nepredstavujú nijaké nebezpečenstvo. Naše slová potvrdila aj reportáž RTVS, natočená v januári tohto roku, kde sa pri ankete vo vozni za prítomnosti našej hliadky nenašla ani jediná negatívna reakcia slušných cestujúcich na naše hliadky. A keďže sa reportérom RTVS nepodarilo zohnať žiadne negatívne reakcie, tak v reportáži použili samozrejme tie najmenej pozitívne reakcie.

Neustále sme však dostávali desiatky žiadostí od ľudí, aby sme hliadky rozšírili aj v smere z Popradu na Krompachy, kde trať vedie cez niekoľko problematických obcí s vysokým zastúpením asociálnych obyvateľov, no zastihnúť vo vlaku policajtov je takmer nemožné. Či už sú to Gánovce, Hôrka, Letanovce, Smižany alebo Markušovce, na celej trati vedúcej do Krompách sa nachádza obrovské množstvo cigánskych osád plných nebezpečných a často opitých či zdrogovaných asociálov.

ĽS Naše Slovensko je jedinou stranou, ktorá sa občanom Slovenska neotáča chrbtom. Keďže štandardní politici nemajú záujem riešiť problémy Slovákov a zabezpečiť slušným ľuďom bezpečný život, ktorý im garantuje ústava, rozhodli sme sa opäť konať. Zatiaľ nemáme v parlamente dostatok poslancov na to, aby sme reálne mohli zmeniť zákony a takisto nevieme ovplyvniť ani rozhodovanie premiéra či ministrov. Dokážeme však bojovať za ľudí priamo v uliciach a podať im pomocnú ruku vždy, keď to potrebujú.

Preto už od júla, vďaka skvelej a systematickej práci okresného predsedu našej strany pre Levoču a Spišskú Novú Ves Ing. Martina Dominika, funguje pravidelná hliadka našej strany na trati Krompachy – Poprad – Liptovský Mikuláš a môžete ju stretnúť v rôznych intervaloch každý deň. Časy spojov neustále meníme podľa aktuálnych potrieb a skúseností a hlavne preto, aby asociáli nikdy nevedeli, v ktorom vlaku nás môžu zastihnúť. Už od spustenia našej novej hliadky sa stretávame iba s pozitívnymi reakciami. Nesmierne množstvo poďakovaní, pochvál a radostných úsmevov cestujúcich sú nám dostatočnou odmenou za našu prácu. V hliadkovaní budeme pokračovať, kým si minister vnútra a prezident policajného zboru nezačnú robiť svoju robotu a namiesto naháňania kšeftov sa nezačnú starať o bezpečnosť občanov Slovenska.

Milan Mazurek
predseda Prešovského krajského klubu ĽS Naše Slovensko