V Trnavskom kraji sme rozdávali deťom mikulášske balíčky

hc-1-thumbChudoba je ako hustnúca jesenná hmla, ktorá sadla na zem Slovenskú. Čoraz viac je medzi nami detí, ktorých rodičia si nemôžu dovoliť ani len toho klasického Mikuláša pre svoje ratolesti.  Iste, v mnohých prípadoch fatálne zlyhal jeden alebo aj obaja rodičia. Inokedy zlyhalo zdravie a osud sa proste nedal zvrátiť. Naša „liberálno – demokratická“ spoločnosť tie deti opustila, možno preto, že nepatria do žiadnej z  preferovaných minorít.

Dokonca sme sa aktuálne stretli v Trnavskom kraji s tým, že je človeku v núdzi odkázané, že ak prijme pomoc od „kotlebovcov“, skomplikuje si tak prístup k pomoci z iných zdrojov. Ale nejde o žiadne veľkorysé, neber nič od „kotlebovcov“, postaráme sa oveľa lepšie o tvoje potreby. To by nám nevadilo. Ale tu ide o nátlak v štýle, ak budeš brať pomoc od „kotlebovcov“, postaráme sa, aby ti bolo ešte horšie. Preto v tomto článku nie sú údaje, ktoré by umožnili nejakým spôsobom určiť konkrétnych príjemcov Mikulášskych darčekov.

Členovia Trnavského klubu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko dali tým deťom aspoň na chvíľku pocit hojnosti a šťastia. A s ňou aj poznanie či nádej, že raz môže byť v ich živote všetko inak, a jedného dňa môžu prísť aj šťastné chvíle.

Pred členmi strany dnes stojí veľká úloha. Dosiahnuť na Slovensku stav, že deti nebudú odkázané na chvíle radosti z takýchto balíčkov. Stav, kedy na Slovensku bude všetkým umožnené žiť slušný a normálny život. Život bez chudoby a biedy. Spolu to dokážeme!