Naša politika – namiesto nekonštruktívnych hádok pomáhame chorým ďeťom

dsc_4643

V lete sme v rámci nášho programu sociálnej pomoci prispeli malému Adamkovi na liečebný pobyt v medicínskom centre ADELI v Piešťanoch. Tehotenstvo Adamkovej mamy prebiehalo bez najmenších komplikácií. Všetko sa zvrtlo až počas pôrodu, keď nezodpovední lekári z nemocnice v Kežmarku nechali Adamkovu mamu trápiť až 24 hodín. Ani opakované upozornenia zo strany oboch rodičov, že niečo nie je v poriadku, dostatočne nezburcovali nemocničný personál na to, aby prijal adekvátne opatrenia. Dovtedy zdravý chlapec sa napokon narodil v poslednej chvíli kliešťovým pôrodom, s pomliaždenou lebkou a odkysličením mozgu trvajúcim skoro 5 minút. V dôsledku toho trpí dnes detskou mozgovou obrnou, s ktorou musí zápasiť aj pomocou drahých rehabilitačných cvičení.

Adamko podstupoval svoju rehabilitáciu práve pred Vianocami. A keďže sme zvedaví, ako sa tomuto malému bojovníkovi darí, boli sme ho osobne navštíviť v rehabilitačnom centre ADELI v Piešťanoch. Podporiť ho prišiel predseda ĽS Naše Slovensko Marian Kotleba a tajomník Rastislav Schlosár.

Myslíme si, že aspoň počas vianočného obdobia by ľudia mali byť k sebe ľudskejší a nemali by sa zožierať vo vzájomných nezmyselných a nekonštruktívnych sporoch. A to sa týka nielen všedného života, ale aj politiky. Predstavitelia ĽS Naše Slovensko už tradične ignorujú zbytočné, absurdné a nekonštruktívne hádky a škriepky tzv. štandardných politikov. Máme na nich vlastný názor a dlhodobo sa dištancujeme od ich osobných sporov, útokov a všetkého, čo v skutočnosti nijako nepomáha zlepšiť životnú situáciu na Slovensku. Aj tak sa títo politici nedajú zmeniť, dajú sa len vymeniť! Namiesto hádok sa venujeme radšej praktickej pomoci ľuďom. Počas vianočného obdobia sme pomohli viacerým sociálne slabším, ale slušným, rodinám. O niektorých vybraných prípadoch prinesieme reportáže v novom roku. Medzičasom náš legislatívny tím pripravuje sériu ďalších kľúčových návrhov zákonov, ktorými sa v parlamente pokúsime zmeniť nespravodlivý sociálny systém na Slovensku. Tieto návrhy budú zrkadlom charakteru politikov z ostatných strán. A kým sa nám nepodarí zmeniť sociálny a zdravotný systém z úrovne vlády, budeme ľuďom pomáhať v rámci našich ďalších možností.

Adamkovi a všetkým ostatným chorým deťom prajeme skoré uzdravenie. A všetkým ľuďom, ktorí týmto deťom spolu s nami pomáhajú, ďakujeme a prajeme dobrý pocit pri srdci.