Ľudová strana Naše Slovensko na akcii proti cigánskemu teroru v Polomke

V stredu 19. augusta 2015 cigánsky extrémista v Polomke (okres Brezno) okradol, znásilnil a následne brutálne zavraždil 50-ročnú Slovensku, matku troch detí. A to len pár metrov od jej domova. Tento do neba volajúci zločin nenechal chladným Ľudovú stranu Naše Slovensko, ktorá dlhodobo, už od svojho vzniku, upozorňuje na permanentné neriešenie cigánskeho problému zo strany vlády. Na tragickú udalosť v Polomke okamžite zareagovala pietnou akciou 23. augusta 2015 priamo v tejto obci. Hoci sa verejnosť o tomto podujatí dozvedela len v piatok, centrum Polomky v nedeľu popoludní napokon zaplnilo vyše 700 prevažne miestnych ľudí, pre ktorých pohár trpezlivosti už definitívne pretiekol.

Clipboard01

Pietnu akciu zahájil predseda Banskobystrického samosprávneho kraja a volebný líder ĽS Naše Slovensko Ing. Mgr. Marian Kotleba, ktorý hneď na úvod vyzval účastníkov na minútu ticha na pamiatku zavraždenej.

Vo svojom príhovore následne podrobil tvrdej kritike vládu, menovite ministra vnútra Kaliňáka, za nečinnosť pri riešení cigánskeho problému, v dôsledku ktorej cigánski extrémisti dennodenne okrádajú, bijú, znásilňujú či vraždia slušných ľudí na Slovensku. Namiesto toho, aby tvrdo zasiahol proti cigánskemu teroru, namiesto toho, aby poslal policajtov z kancelárií do ulíc, spolu s premiérom Ficom schválil príchod tisícov nebezpečných imigrantov na Slovensko!

Marian Kotleba tiež pripomenul, že k mnohým zločinom by vôbec nemuselo dôjsť, ak by samosprávy viacerých horehronských obcí realizovali jeho návrh na zriadenie spoločnej obecnej polície, na ktorý osobne vyčlenil už minulý rok 20 000 eur zo svojho fondu predsedu BBSK.

Na záver potom vyzval všetkých, najmä miestnych obyvateľov, aby prišli osobne na najbližšie zasadnutie zastupiteľstva BBSK, ktoré sa bude konať 2. septembra 2015 o 15:00 hod. v Závadke nad Hronom (okres Brezno) a začali aktívne konať v prospech bezpečnosti svojich rodín. Jedine tak môžu ukázať krajským poslancom, že už ďalej nebudú trpieť ich obštrukcie pri riešení tohto a iných závažných problémov Banskobystrického kraja.

Slovo dostal aj samotný starosta Polomky Ing. Ján Lihan (SDKÚ-DS), ktorý sa hneď po príchode na miesto pietnej akcie vyhrážal jej rozpustením. Táto informácia a smiešna obhajoba, prečo nepodnikol konkrétne kroky na zriadenie obecnej polície, bola miestnymi obyvateľmi prijatá búrlivým piskotom a búrkou nevôle, pre ktorú to starosta po pár slovách radšej vzdal.

Celá akcia vyvolala silné emócie a ohlas v radoch zúčastnených, vedomých si toho, že ak sa teraz nezobudíme, bude ešte horšie.

Na záver pietnej akcie sa účastníci v sprievode, vedenom Marianom Kotlebom, presunuli na miesto ohavného zločinu, kde zapálili sviečky a pomodlili sa na pamiatku slovenskej matky, ktorá ešte mohla žiť, keby na Slovensku nevládli zapredanci a zradcovia zo Smeru, chrániaci viac cigánskych extrémistov, ako nevinné obete ich zločinov.