Odhaľujeme kšefty: Lunter dosadil do vedenia krajskej firmy ženu, ktorej dal krátko predtým státisícové zákazky

Vedenie Banskobystrického kraja na čele s Jánom Lunterom pokračuje v obsadzovaní krajských funkcií kšeftármi z podnikateľského prostredia. Najnovším dôkazom absolútnej nekompetentnosti súčasného vedenia kraja je nominácia nového vedenia do krajskej firmy Banskobystrická regionálna správa ciest, a.s., ktorá má v kraji na starosti údržbu ciest II. a III. triedy. Bývalý predseda Marian Kotleba odovzdal pri odchode z funkcie túto firmu v špičkovom stave s rekordným ziskom. To sa samozrejme stalo okamžitým lákadlom pre podnikateľov z nového vedenia kraja. Lunterovo vedenie sa na míňanie týchto finančných úspor vrhlo absolútne bez škrupúľ a do vedenia Banskobystrickej regionálnej správy ciest sa rozhodlo dosadiť ľudí, ktorí im v tom ochotne pomôžu.

Konkrétne sa jedná o novú budúcu generálnu riaditeľku Banskobystrickej regionálnej správy ciest Ing. Bohumilu Chrappovú, ktorá v tom čase pôsobila vo funkcii predsedníčky predstavenstva súkromnej firmy OHL ŽS Slovakia, a.s. Župan Lunter predložil Zastupiteľstvu BBSK jej schválenie do funkcie generálnej riaditeľky 10. decembra 2018. Presne v ten istý deň však táto istá pani zo svojej pozície v súkromnej firme podpísala s Banskobystrickým samosprávnym krajom zmluvu na vypracovanie projektovej dokumentácie a realizácie stavby v celkovej hodnote 291 743 eur! A 3 dni predtým podpísala s krajom zastúpeným Lunterom zase zmluvu v hodnote 89 445 eur. Celkovo sa teda jedná o uzatvorenie obchodov za viac ako 380-tisíc eur. Ide o evidentný klientelizmus a obsadzovanie funkcií vo verejných podnikoch ľuďmi zo súkromných firiem, aby išli kšefty ešte hladšie.

Ľudia by si mali na takéto správanie volených zástupcov pamätať aby sa pri najbližších voľbách nedali znova oklamať lacnou reklamou s peknými sloganmi.

Mgr. Stanislav Mizík
poslanec NR SR za ĽS Naše Slovensko