Banskobystrický samosprávny kraj udelil licenciu spoločnosti RegioJet, a.s.

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) udelil dňa 13. 1. 2015 licenciu spoločnosti RegioJet, a.s., na prevádzkovanie autobusovej linky Banská Bystrica – Nitra – Bratislava. Predseda BBSK Marian Kotleba verí, že táto linka pomôže rozvoju Banskobystrického kraja, zlepší život jeho občanov, zvýši komfort a služby dopravcov pre cestujúcu verejnosť a podporí podnikateľské prostredie.

Bratislavský a Nitriansky kraj spolu s mestom Nitra neudelili súkromnému dopravcovi licenciu, voči čomu sa spoločnosť RegioJet, a.s. rozhodla brániť. Ministerstvo dopravy svojím rozhodnutím potvrdilo, že jediný, kto postupoval presne v súlade so zákonmi, bol Banskobystrický samosprávny kraj.

„To, že ministerstvo dopravy na 100 percent vyhovelo nášmu odvolaniu, vnímame ako obrovské víťazstvo,“ vyhlásil majiteľ RegioJetu Radim Jančura. Podľa neho jeho firma jasným víťazom v spore so županmi Milanom Belicom, Pavlom Frešom a primátorom Jozefom Dvončom. „Porušili slovenské zákony, konali zjavne klientelisticky a tiež šli proti verejnému záujmu a potrebám svojich obyvateľov,“ dodal.

Viac informácií na: http://www.aktuality.sk/clanok/270279/regiojet-vyhral-spor-so-zupami-jancura-chce-aby-freso-a-belica-odstupili/